Balhés, de jó meccsen verte a Haladás Fradit

Kapufák, balhé, kiállítások. A vasiak már a második helyen állnak a tabellán.

OTP Bank Liga, 12. forduló

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – Ferencvárosi TC 2-0 (0-0)
Sopron, 4138 néző. Játékvezető: Solymosi.
Haladás: Rózsa – Schimmer, Wils, Hegedűs, Bosnjak – Iszlai, Németh M., Rácz (Szőke, 92.) – Gaál (Dombi G., 86.), Williams (Tóth, 36.), Halmosi. Vezetőedző: Mészöly Géza
FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez (Hüssing, 83.) – Pintér, Gyömbér (Radó, a szünetben) – Lovrencsics, Rju (Varga, 77.), Djuricin – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
Gólszerzők: Gaál (64.), Iszlai (88.)
Kiállítva: Nalepa (73.), Dilaver (78.)

A Haladás–Ferencváros OTP Bank Liga-mérkőzés első 45 perce alapján a szombathelyieknek sikerült jobban kihasználni a válogatott szünetet: Dibusznak már az ötödik percben védenie kellett Williams veszélyes lövését. A 15. percben aztán már a kapufát is eltalálta az ausztrál. A Fradi ezután sem nyugodhatott meg: két perccel később Gaál lőtte telibe kapufát, majd Iszlai lövése akadt el, szintén kapufában…

A 35. percben aztán tizenegyeshez jutottak a vendégek, de Djuricin büntetőjét hatalmas bravúrral védte Rózsa.

A második félidő Djuricin felső lécével indult, majd nem sokkal később Radó találta el a felső lécet. A csattanó azonban annak ellenére a Haladástól jött, hogy ebben a periódusban a vendégek játszottak jobban. Gaál 33 méteres szabadrúgását Dibusz ütötte szögletre a 64. percben. A kornert Iszlai csúsztatta meg, Gaál még belekapott jobbal, és a labda a hosszúba csorgott (1-0).

Thomas Doll, a Fradi vezetőedzője talán némiképp érthetően, nehezen viselte, hogy csapata hátrányba került, nem sokkal később a folyamatos reklamálása miatt a lelátóra küldte a játékvezető. A 73. percben pedig Nalepa is mehetett zuhanyozni, őt második sárga után küldte le a játékvezető. Az indulatok azonban nem csillapodtak, folyamatos balhék után a játékvezető a 78. percben reklamálásért Dilavert is kiállította.

A Haladás kettős emberelőnyben még egyet berámolt. A 84. percben Németh szögeltét Iszlai csúsztatta Dibusz kapujába.

Meglehetősen feszült, balhés, a sportszerűség határát sokszor súroló meccset játszott a két csapat, melyen a Haladás bizonyult jobbnak.