A focit gólra játsszák, csak ezért nyert a Haladás a Honvéd ellen

Egész meccsen egy vendég akció volt, de Iszlai tizenegyese három pontot ért.

Bp. Honvéd – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-1 (0-0)
Honvéd: Horváth A. – Lovric, Botka, Baráth – Hidi (King 61.), Vasziljevics (Vernes 68.), Holender, Bobál, Nagy G. – Kamber, Youla (Prosser 75.). Vezetőedző: Marco Rossi
Haladás: Király – Schimmer, Iszlai, Jánvári, Bosnjak (Angyal 69.) – T. Wils, Kovács L., Németh M. (Medgyes 78.)– Gaál (popin 90.), Williams, Halmosi. Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerzők: Iszlai (65.)
Kiállítva: Botka (64.)

A Haladásnak több hiányzója is volt az összecsapáson, ez meg is látszott a játék képén. A találkozó első részében szinte csak Honvéd helyzetek voltak. Youla, Botka és Hidi is veszélyeztetett, de a befejezésnél hiba csúszott a gépezetbe. A legnagyobb helyzet mégis Vasziljevics nevéhez fűződik, aki a 21. percben nyolc méterről, pörgetett a szombathelyi kapu mellé.

A félidő közepétől aztán a Honvéd is behúzta a kéziféket. Nem, hogy gólt vagy gólhelyzetet, de még NB I-es színvonalra emlékeztető momentumot sem lehetett feljegyezni.

A második félidőt is a hazaik kezdték jobban. Youla buktatása után még tizenegyeshez is jutottak, ám Holender büntetőjét Király kivédte.

Ekkor már mindenki úgy érezte, hogy idő kérdése mikor szerez gólt a Honvéd, hirtelen minden megváltozott. A 64. percben Botka lerántotta a ziccerbe kilépő Halmosit. A Honvéd focistája pirosat, a Haladás büntetőt kapott, amit Iszlai könyörtelenül bevágott. 0-1

A Honvéd a bekapott gól után is aktívabb maradt. Tíz emberrel is veszélyesebben fociztak, de gólt nem tudtak rúgni, így a vasiak egyetlen akcióból megnyerték a meccset, és küzdhetnek tovább a nemzetközi szereplésért.