Mezőkövesden nyert edzőmeccset a DVTK

Egy tizenegyessel volt jobb Egervári Sándor csapata a Pintér-legénységnél.
Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)
Mezőkövesd, játékvezető: Nagy R.
Mezőkövesd, 1. félidő: Dombó – Polényi, Szilvási, Szeles, Fótyik – Hegedüs D. – Frőhlich, Tóth B., Szatmári, Sós – Heffler. 2. félidő: Horváth T. – Vági, Dvorshcák, Szilvási (Csirmaz, 55.), Nagy J. – Tajthy – Rácz, Tamási, Nicorec, Molnár G. – Orosz. Vezetőedző: Pintér Attila
DVTK: Antal B. – Okuka (Eperjesi, 75.), Lipták (Kovács G., a szünetben), Tamás M., Nemes – Egerszegi (Csicsvári, 91.) – Nikházi (Kövér, 87.), Koman (Griffiths, 65.), Barczi (Ternován, a szünetben), Bognár I. (Grumics, a szünetben) – Bacsa. Vezetőedző: Egervári Sándor
Gólszerző: Koman (tizenegyesből 62.)

Az NB II-es Mezőkövesd otthonában lépett pályára felkészülési mérkőzésen a Diósgyőri VTK péntek kora délután.

Az első tíz perc végén Dombó mentett kivetődve a vendégek támadói elől, majd Nikházi elől kellett felszabadítani. Fél óra elteltével a játékvezetőről pattant Szilvási elé a labda, aki közvetlen közelről fölé lőtt. Nem sokkal később Antal védett, majd Dombót is megdolgoztatták a másik oldalon – gólt nem hozott az első félidő – derült ki a DVTK-honlap tudósításból.

Kis híján találattal indult viszont a második 45 perc: Antal nagy ziccert hárítva őrizte meg hibátlan mutatóját. A 62. percben vezetést szerzett a Diósgyőr: a Bacsa buktatásáért megítélt büntetőt Koman Vladimir vágta a léc alá (0-1). Alig néhány perccel később egyenlíthetett volna Pintér Attila csapata, de Nicorec lövését a kapufa „védte”. A hajrába érve Nikházi lőtt nem sokkal fölé – 1-0-ra nyert a DVTK.