Illovszky Rudolf Stadion, 1500 néző. Játékvezető: Kassai
MTK: Hegedüs – Bese, Poór, Baki, Vadnai – Thiam, Vass Á. – Vogyicska, Kanta J., Strestik (Hrepka, 79.) – Torghelle. Edző: Teodoru Vaszilisz
Újpest: Balajcza – Kálnoki Kis, Litauszki, Windecker, Mohl – Bardhi, Balogh B. (Kabát, 72.), Angelov, Andrics (K. Hazard, 66.) – Diarra, Lencse (Cseke, 91.). Edző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerzők: Strestik (58.), Hrepka (83.), illetve Bardhi (77.)

Az MTK és az Újpest angyalföldi rangadójával vette kezdetét szombaton délután az élvonal 23. fordulója.

Az első félidő nagy ziccereket nem hozott, a játék iramára viszont nem lehetett panasz. Szinte kizárólag az Újpest kezdeményezett támadásokat, Lencse László és Viktor Angelov volt a legaktívabb, de a gólszerzés egyiküknek sem jött össze. A Vasas-pálya talaja alkalmatlan volt a

A második félidő is újpesti rohamokkal kezdődött, az 56. percben Enis Bardhi több szögletet is elvégezhetett, két beívelése után is nagy helyzet alakult ki, két perccel később mégis az MTK szerzett vezetést: Torghelle Sándor remek beadását Marek Strestik akadálytalanul továbbíthatta a hálóba, mert Kálnoki Kis Dávid csúnyán lemaradt róla (1-0).

A folytatásban az egyik oldalon Lencse, a másikon pedig Thiamelőtt adódott lehetőség, de gólt a 77. percben Bardhi szerzett egy távoli, megpattanó lövéssel (1-1). Öt perc elteltével Torghelle került helyzetbe, a kapuson átpattanó labdát pedig a csereként frissen beállt Hrepka Ádám juttatta a hálóba (2-1). A hajrában Bardhi kétszer is veszélyeztetett, de újabb gól már nem született.

Október közepe óta tíz bajnoki fordulót teljesített vereség nélkül az Újpest, de a remek sorozat most megszakadt, bár a játék képe és a helyzetek száma alapján legalább a döntetlenre rászolgáltak a lilák… A 2016-ban először nyerő MTK-nak ez volt az első sikere az új edző, Teodoru Vaszilisz irányításával.

– Jobb helyzetkihasználásának köszönhetően nyert az MTK, amelynek tulajdonképpen három lehetősége volt, abból kettőt gólra váltott. Az Újpestnek több helyzete volt, bár a gólját egy megpattanó lövésből szerezte. Főleg az első félidőben játszottak mezőnyfölényben a lilák, aztán már az MTK is jobban futballozott. Torghelle Sándornak komoly szerepe van a győzelemben, nagyot játszott és harcolt elöl. Reméljük, lassacskán változni fog a csapat játékstílusa, bár ahhoz több mérkőzést kell játszani. Szerintem ez a bajnokság már így megy le, hogy kontrára játszik az MTK – vélekedett a Rangadó.hu szakértője, Gáspár József, az MTK egykori válogatott kapusa.