Vereségével ismét sereghajtó a Békéscsaba

Vasas FC – Békéscsaba 1912 Előre 4-0 (1-0)
Illovszky-stadion, 1200 néző. Játékvezető: Farkas Á.
Vasas: Hermány – Preklet, Pajovic, Debreceni, Hangya – Vida, Vukasovic, Könyves (Lázok, 84.) – Pavlov, Ádám M. (Kenesei, 77.), Czvitkovics (Berecz, 87.). Edző: Simon Antal
Békéscsaba: Ilizi – Vaskó, Damjanovic, Fabio, Vadász – Bényei (Birtalan, 77.), Piermayr, Spitzmüller (Kertész, 58.), Laczkó – Punosevac, Viczián (Juhász Gy., 20.). Edző: Zoran Szpisljak
Gólszerzők: Könyves (41., 52.), Pavlov (65.), Kenesei (84., tizenegyesből)

A tabella utolsó és utolsó előtti helyezettjének mérkőzésén a harmadik percben kis híján vezetést szereztek a vendégek, ugyanis Punosevac fejese a keresztlécen csattant. A túloldalon is kimaradt egy ígéretes lehetőség, majd Laczkó Zsolt szabadrúgását védte Hermány. A folytatásban kimondottan ritkán forogtak veszélyben a kapuk, meglehetősen eseménytelen volt a játék.

Aztán a 41. percben Ádám Martin nagy ziccerben hibázott, mert a kapufát találta el, de Könyves közelről – ám éles szögből – a hálóba bombázta a kipattanót (1-0). Végül Hermány védése is kellett hozzá, hogy a szünetben – a látottak alapján némi meglepetésre – az angyalföldiek vezessenek egy góllal, ám a döntetlen igazságosabbnak tűnt volna.

Miután az idén nyáron Paksról igazolt csatár a második felvonás elején is betalált (2-0), tulajdonképpen eldőlt a meccs, hiszen az egyértelműen látszott, hogy a viharsarkiak nem fognak két gólt lőni a továbbiakban. A 65. percben Pavlov egy szöglet után volt eredményes (3-0), majd négy perccel később Czvitkovics – a szurkolók, illetve honlapunk helyszíni tudósítója szerint – az év gólját lőtte, a játékvezető azonban nem adta meg, tudniillik nem volt gól! A labda mellé ment… Pedig de szép lett volna…

A hajrában Kenesei Krisztián – a Czvitkovics elleni szabálytalanságért megítélt tizenegyesből – megszerezte pályafutása 192. magyar élvonalbeli gólját (4-0), így ez a játékrész sokkal élvezetesebb volt, mint az első. A Vasas ezt megelőzően szeptember közepén nyert bajnoki meccset, de továbbra is kiesőhelyen áll, viszont már nem sereghajtó, mivel mostani sikerének köszönhetően helyet cserélt a Békéscsabával.