Magyar Kupa: kiesett az MTK

A bajnokságban sereghajtó Békéscsaba idegenben nyert.

Szerdán délután egy mérkőzéssel megkezdődött a visszavágó a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. A válogatott miatti, rendkívül hosszú bajnoki szünet vége felé az MTK rendkívül erős kezdőcsapattal állt fel a Békéscsaba ellen, Angyalföldön.

Mindkét kapus több nagy védést mutatott be az első és a második félidő folyamán. Őket komoly dicséret illeti, a mezőnyjátékosokat nem… A 84. percben egy szabadrúgás, valamint Birtalan Botond fejese után is bravúrral hárított Groppioni, de a csabaiak cserecsatára visszagyötörte középre a labdát, amit a földön fekvő kapus mellett Damjanovics a hálóba továbbított (0-1).

A bajnokságban sereghajtó Békéscsaba tehát a hazai, gól nélküli első meccs után idegenben harcolta ki a nyolc közé kerülést.

1-0-ra vezet a Békéscsaba.

Szerző: MTK Budapest2015. november 17.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó

MTK – Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0)

Illovszky-stadion, játékvezető: Solymosi

MTK: Groppioni – Poór, Grgic, Vukmir (Baki, 88.), Vadnai – Thiam, Kanta J. – Strestík (Szatmári I., 71.), Szatmári L. (Vass Á., a szünetben), Ramos – Torghelle. Edző: László Csaba

Békéscsaba: Ilizi – Bényei, Vaskó, Damjanovics, Fabio – Piermayr, Spitzmüller (Borbély, 94.), Bagi, Laczkó Zs. (Vadász, 58.) – Viczián, Punosevac (Birtalan, 81.). Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerző: Damjanovics (84.)

Továbbjutott: Békéscsaba (1-0)