Torghelle győztes góllal kezdte a szezont

Az MTK 1-0-s sikerrel avatta fel új, angyalföldi albérletét a Puskás Akadémia ellen.
Illovszky-stadion, játékvezető: Andó-Szabó
MTK: Hegedüs L. – Bese, Grgics, Vukmir, Vadnai – Szatmári (Poór, 89.), Thiam – Strestík (Gera D., 68.), Kanta J., Varga Sz. (Hrepka, 93.) – Torghelle. Edző: László Csaba
Puskás FC: Pogacsics – Herceg (Lorentz, 59.), Fodor F., Kelics, Nagy Zs. – Fiola, Márkvárt – Pauljevics, Sallai (Polonkai, 59.), Pekár (Hudák, 72.) – Tischler. Edző: Robert Jarni
Gólszerző: Torghelle (28.)

Első bajnoki meccsét új albérletében, az angyalföldi Vasas-pályán játszott az MTK, amely a Puskás Akadémiát látta vendégül szombat délután.

Támadásépítésekből, kezdeményezésekből nem volt hiány, viszont eleinte képtelenek voltak számottevő veszélyt teremteni a csapatok a tizenhatoson belül. Aztán a 25. percben Kanta József labdájáról centikkel maradt le a középen nyújtózkodó Torghelle Sándor, aki három perccel később megszerezte a fővárosi kék-fehérek szezonbeli első gólját, miután Bese Barnabás beadását közvetlen közelről a hálóba passzolta (1-0). A hajrában Varga Szabolcs lövését Pogacsics ütötte szögletre, majd Bese labdáját Torghelle Sándor a kapu mellé lőtte.

A szünet után Kanta József rendkívül pontos labdáját Strestík a kapu torkából, közvetlen közelről fölé rúgta. A 69. percben a frissen beállt Gera Dániel lőtt a kapufa mellé. Tíz perccel később Kanta szabadrúgása veszélyesen csapódott, de Pogacsics fölé paskolta. A végén Torghelle fejelt a kapu fölé, de emiatt nyilván nem bosszankodott, hiszen az ő góljával győzött 1-0-ra az MTK – tudósított a Puskás Akadémia honlapja.

A mérkőzést a Rangadó.hu szakértője, Gáspár József, az MTK egykori válogatott kapusa értékelte:

– Az MTK minden csapatrészben jobb volt az egész mérkőzésen fizikálisan és taktikailag is, ezért megérdemelten nyert. Több helyzetet dolgoztak ki, de egy kivételével nem tudták azokat kihasználni, pedig ha sikerül, nagyobb különbséggel győzhettek volna. Csak rajtuk múlt, hogy nem rúgtak többet, elügyetlenkedték a lehetőségeiket. A Puskás Akadémiáról nincs mit mondani, mert Hegedüs Lajos kapusnak nem is kellett játékba avatkoznia. A vendégek támadójátéka egyenlő volt a nullával. Ez az állófoci megy az MTK-nak, a Vojvodina ellen nem vezetett eredményre, ma azonban visszazökkentünk a magyar labdarúgásba…