Újoncot vert a Bp. Honvéd

A kispestiek házigazdaként 1-0-ra győztek a Békéscsaba elleni edzőmeccsen.
Bp. Honvéd – Békéscsaba 1912 Előre 1-0 (1-0)
Kispest, 300 néző. Játékvezető: Radványi
Honvéd. 1. félidő: Kemenes – Ikenne-King, Lovrics, Baráth, Fejes J. – Göblyös, Gazdag, Csábi – Youla, Erdélyi, Holender. 2. félidő: Horváth A. – Botka, Ignjatovics (Kristi, 62.), Bobál D., Erdős – Kamber, Hidi, Vécsei – Prosser (Vernes, 74.), Bobál G. (Pantovics, 83.), Daud. Edző: Marco Rossi
Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balogh Zs., Juhász Gy. – Borbély, Korudzsijev, Berki, Király – Birtalan, Punosevac. Cserék: Ilizi, Bényei, Balázs R., Fehér Zs., Damjanovics, Fabio, Spitzmüller, Bagi, Viczián, Prasler, Szilágyi. Edző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Holender (20.)
Kiállítva: Balogh Zs. (45.), Szilágyi (62.)

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebookon!

Az újonc Békéscsaba a közelmúltban győzni tudott Újpesten, szerda délután pedig a Bp. Honvéd vendégeként játszott felkészülési mérkőzést. Ugyan kétszer hatvan percesre tervezték a csapatok a mérkőzést, azonban a vendégek sérülések miatt nem vállalták a 120 percet.

Az első helyzet a csabaiak előtt adódott, amikor Király Patrik egyedül állt szembe a kapussal, de belelőtte Kemenesbe a labdát. A 24. percben Juhász Györgyöt fűzte be Holender, aki húsz méterről, középről a léc alá vágta a labdát (1-0). A szünet előtt Balogh Zsoltot kiállították, mert utolsó emberként szabálytalankodott.

A 61. percben Hidi Patrik veszélyeztetett, labdája a kapufán csattant. Egy perccel később Szilágyi Péter is a kiállítás sorsára jutott, mert lekönyökölte Ignatovicsot. A szünet után kilenc emberre fogyatkozó vendégek védekezésre rendezkedtek be, és kihúzták újabb kapott gól nélkül – írja a beol.hu.