Lendvai beszólt, Lengyel örülhetett

Csizmadia a legvégén döntött: a házigazda Lombard Pápa 2-1-re győzött a Zalaegerszeg elleni edzőmeccset.
Lombard Pápa Termál FC – Zalaegerszegi TE FC 2-1 (1-1)
Pápa, játékvezető: Kovács G.
Pápa: Szűcs L. – Csizmadia, Jagodics B., Bogunovics, Juhász D. – Stieber A., Király B., Frizoni, Yannick, Pereira – Popin. Cserék: Horváth G., Pongrácz, Gál F. Waltner, Vankó, Eisenberger, Illés D. Edző: Lengyel Ferenc
ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Forgács, Fodor M. – Simonfalvi, Szakály A., Babati, Murai – Délczeg, Városi. Cserék: Hársfalvi, Szegleti, Vittman, Horváth A., Horváth P., Farkas N. Edző: Lendvai Miklós
Gólszerzők: Király B. (10.), Csizmadia (90.), illetve Babati (14.)

A zaol.hu előzeteséből kiderült, hogy a zalaiak közül Denis Grbics, Melczer Vilmos, Bailo Dávid és Kovács György kisebb-nagyobb sérülés miatt hiányzott, Czirjék Zoltánt, Kocsis Adriánt és Károly Bálintot pedig a Kaposvár teszteli. Ott volt viszont a pályán a próbajátékos Murai Márk és Városi Viktor. Kettejük közül Murai szinte biztosan a ZTE-ben folytatja, míg Városi esetében még egyeztetnek a klubvezetők a Haladással. Szeretnék leigazolni, de a vasiak egyelőre csak kölcsönadásban gondolkodnak. A korábbi próbajátékosok viszont távoztak a ZTE-től.

Szikrázó napsütésben, de nagy hidegben kezdődött a találkozó, amelynek első negyedórája gyors gólváltással telt. A tizedik percben Király Botond kapott jó passzt, és remek ütembe emelte át a labdát a kimozduló Szappanos kapus felett (1-0). A 14. percben a középhátvédek közé belőtt labdát Babati átvette, majd a vetődő Szűcs Lajos mellett szépen a hálóba gurított (1-1).

Valamivel többet volt a labda ZTE-nél, de a gólokat megelőző figyelmetlenségeket leszámítva mindkét védelem stabil lábakon állt. Bár amilyen héten túl vannak a pápaiak, ezeket ólomlábaknak is nevezhetnénk… A második félidőben szerepet kaptak a cserék, és áttevődött a játék a ZTE térfelére, egy kontra végén mégis Bogunovicsnak kellett mentenie a gólvonalról. Úgy tűnt, döntetlennel ér véget a találkozó, de az utolsó percben kapott egy véleményes szabadrúgást a hazai csapat, Csizmadia Csaba pedig élt a lehetőséggel, és nagyszerű mozdulattal a bal felső sarokba tekerte a labdát (2-1).

Attól függetlenül, hogy nyertek a pápaiak, és még veretlenek a felkészülés során, mindegyik mérkőzésükön megfigyelhető, hogy a legnagyobb hiányosságuk az előrejátékukban van. Nagyon kevés helyzetet dolgoznak ki, és a kapura lövés is ritkaságszámba megy náluk, elsősorban rögzített szituációkból próbálkoznak.

Lendvai Miklós keménysége mit sem kopott: a 25. percben Babati Benjámin jó csele után Yannick ütemtelenül érkezett, és irgalmatlanul combon rúgta a fiatal balszélsőt, mire a ZTE vezetőedzője azonnal felpattant a kispadról, és bekiabált a saját játékosának: „Keljél fel, ne égessél már!” Pedig tényleg szikrázó összecsapás volt…