Az MTK legyőzte a Vasast

Az angyalföldiek szinte azonnal válaszoltak a kék-fehérek góljára, de aztán kaptak még egyet.
Vasas FC – MTK 1-2 (0-0)
Fáy utca
Vasas: Hermány – Preklet (Szabó B., 70.), Debreceni, Tamás L., Hangya (Madarász, 76.) – Berecz, Gál M., Nagy Tamás (Kenesei, 56.) – Vida (Czvitkovics, 56.), Ferenczi I. (Ádám M., a szünetben), Remili. Edző: Szanyó Károly
MTK: Hegedüs L. (Groppioni, 38.) – Baki (Nagy Tibor, a szünetben), Kelemen (Deutsch, a szünetben), Vukmir, Poór – Pölöskei Zs., Vass Á. (Thiam, 36.), Kanta J. – Vass P. (Bese, a szünetben), Torghelle (Ramos, a szünetben). Edző: Garami József
Gólszerzők: Remili (60.), illetve Pölöskei Zs. (58.), Kanta J. (77.)

A másodosztály első és az első osztály második helyezettje, vagyis a Vasas és az MTK játszott egymással felkészülési mérkőzést a Fáy utcai sporttelep műfüvén.

A hetedik percben a középpályán szerzett labdával Remili indult meg nagy iramban, de 23 méterről megeresztett lövése a kapu fölé ment. Három perccel később Hangya beadása pontatlan volt Ferenczi Istvánnak, a második hullámban pedig senki nem érkezett. A 17 percben Torghelle lecsapott egy labdára, 35 méterről megpróbálta meglepni a kapust, de lövése mellé ment. A folytatásban inkább a középpályán folyt a játék. A 25. percben a Vasas szöglete után Berecz lőtt középen, de a védők blokkolták. Két perc elteltével Remili kapott jó labdát, húsz méterről lőtt, de ezúttal is a kapu fölé…

A 35. percben az angyalföldiek támadásának Hegedüs Lajos vetett véget, aki megszerezte az érkező labdát, de a földön maradt, ápolásra szorult, és végül nem tudta folytatni a játékot, Groppioni érkezett a helyére. Ráadásul Vass Ádám is megsérült, őt Thiam váltotta.

A szünet után a csereként beállt Ramos 12 méterről lőtt, Hermány nagyot védett. Az 53. percben Ádám Martin próbálkozása pontatlannak bizonyult. Öt perccel később Csiki Norbert játszotta be a labdát a Vasas védelme mögé, Pölöskei Zsolt kiugrott, és hat méterről a hálóba lőtt (0-1). Rögtön válaszoltak a hazaiak: a hatvanadik percben Remili meglehetősen éles szögből, 14 méterről volt eredménye (1-1). A 65. percben Ádám Martin próbálkozott éles szögből, de lövését a kapus védte.

A 77. percben Kanta József kapáslövését Hermány kivédte, de az ismétlésnél nem volt esélye (1-2). Két perccel később Kenesei fejelt kapura egy beadást, de Groppioni hárított. A túloldalon Ramos beadását Csiki Norbert tekerte középen kapura, Hermány védett. A végén Csiki felé ment egy mélységi indítás, de éles szögből mellé lőtt, maradt az 1-2 – tudósított a Vasas FC honlapja.