November végén 5-0-ra, most 7-1-re győzött a Debrecen a Nyíregyháza ellen.
Debreceni VSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 7-1 (1-0)
Debrecen-Pallag. Játékvezető: Solymosi
DVSC: Verpecz – Lázár P., Mészáros N., Morozov, Korhut – Jovanovics, Szakály P., Bouadla, Sós (Balogh N., 70.) – Sidibe, Kulcsár T. Edző: Kondás Elemér
Nyíregyháza: Ovszijenko – Rubus, Ivanovs, Törtei, Bosnjak (Dartsimelia, 63), Arziani (Szokol, 61.), Zofcák (Koller, 66.), Kosztics (Abdouraman, a szünetben), Pákolicz (Seydi, a szünetben), Halenár, Pekár. Edző: Mátyus János
Gólszerzők: Kulcsár T. (40., 47.), Sós (50.), Sidibe (63., 83., 86.), Bouadla (89.), illetve Koller (tizenegyesből 85.)

„Minden kérésemet teljesítették a vezetők, minőségi futballistákat kaptam. Köszönet érte a tulajdonosnak és a klub vezetésének! Ettől kezdve rajtam és a stábomon múlik, milyen csapatot rakunk össze” – mondta a klub honlapján Mátyus János, a Nyíregyháza vezetőedzője. Ehhez képest csapata november végén 5-0-ra, szombaton pedig 7-1-re kapott ki a Debrecen ellen…

Az első félidőben főleg mezőnyjáték folyt a pályán, a szél ezúttal is megnehezítette a csapatok dolgát. Igazán nagy helyzet egyik kapu előtt sem alakult, de azért voltak lehetőségek. A 17. percben például Morozov lőtt fölé, majd Sidibe fejesét fogta a kapus, aki később Kulcsár Tamás kísérleténél is résen volt. A negyvenedik percben aztán megszerezte a vezetést a Loki: Jovanovics beadását a középen érkező Kulcsár a léc alá fejelte (1-0). Néhány perccel később egy szöglet után Lázár Pál a kapufára fejelt.

A második felvonás elején már kettővel ment a DVSC, amikor Sós Bence szabadrúgásánál a kapus még ki tudta ütni a labdát, de éppen Kulcsár elé, aki kapásból a hálóba lőtt (2-0). Három percre rá Selim Bouadla ugratta ki Sós Bencét, aki megindult előre, a kapus mellett eltolta a labdát, majd a hálóba passzolt (3-0). Abszolút uralta ezt a játékrészt a Debrecen, és ez gólokban is megmutatkozott. A 63. percen egy tetszetős Jovanovics, Bouadla, Lázár kombinációt követően utóbbi beadását Sidibe a rövid felsőbe továbbította (4-0). Ezután Lázár Pál gurított a hosszú sarok mellé, tehát zajlottak az események. És ezzel még nem volt vége!

A 83. percben Sidibe újabb gólt szerzett Bouadla beadása után (5-0). Két percre rá a Debrecen tizenhatosán belül ütközött Verpecz és Abdouraman, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Koller értékesített (5-1). Ezután Sidibe ismét eredményes volt, a végeredményt pedig Selim Boadla állította be, aki egy gyönyörű szóló után a kapu bal alsó sarkába helyezett (7-1) – tudósított a DVSC honlapja.