A Videoton már az első félidőben hengerel

Odahaza a Győr egyszer sem szerzett előnyt a szünetre, míg idegenben a legjobb csapatnak számít.

December közepétől minden csapat téli szünetre vonult a magyar bajnokságban. Az őszi idény végeztével a Rangadó.hu sorozatában az együttesek, illetve játékosok érdekesebb mutatóit vesszük sorba, megnézzük, a különböző statisztikákban mely csapatok, vagy mely játékosok végeztek az élen.

A csapatok 17 mérkőzést játszottak az ősz során az élvonalban – a Paks és a Nyíregyháza találkozója elmaradt, így ők csak 16-16 meccsen vannak túl. A listavezető Videoton fölénye jól érzékelhető az első félidei tabellán is, amelyből kiderül, hogy meccseinek többségét már az első játékrészben eldöntötte a bajnokaspiráns.

A Vidi 11 alkalommal állt nyerésre az első 45 percet követően, míg öt alkalommal mutatott döntetlent az eredményjelző, és mindössze egyszer volt hátrányban. A Ferencváros is jó első játékrészt produkált, ha már a 45. percben lefújták volna a meccseit, akkor 31 pont állna a neve mellett, míg a Debrecen hét győzelme mellett kilenc alkalommal döntetlenre állt, és szintén csak egyszer volt hátrányban.

A Videoton 19 gólt lőtt az első félidőben, és mindössze kettőt kapott – mindkettő mutató a legjobbnak számít ebben a statisztikában.

A Paks nem volt hátrányban odahaza

Érdekesség, hogy Pakson és Újpesten sem fordult elő, hogy a hazai csapat hátrányban ment volna a szünetre. Ezzel ellentétes a Győr szereplése, amely az ősz során egyszer sem volt előnyben hazai pályán az első félidőt követően – a csapat nyolc hazai meccsén hatszor zárult döntetlennel az első 45 perc, míg kétszer hátrányban volt.

Idegenben jobban ment az ETO-nak

A Debrecen és a Videoton is úgy hozta le az őszt idegenben, hogy nem volt hátrányban a félidei szünethez érve, míg a leghatékonyabb csapat a Győr volt vendégként az első félidőben: az ETO hatszor vezetett, kétszer döntetlenre állt és egyszer volt vert helyzetben a kilenc meccsén.

Vendégként a Pápa és az Újpest sem tudott nyerésre állni a szünetben.