Egykori diósgyőriek verték a Diósgyőrt

A Puskás Akadémia házigazdaként 1-0-ra győzött a DVTK ellen az élvonal 16. fordulójában.
OTP Bank Liga, 16. forduló
Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 1-0 (1-0)
Felcsút, 1700 néző. Játékvezető: Solymosi
Puskás FC: Danilovics – Margitics, Kelics, Vaszicsku, Gohér – Szélesi, Polonkai, Szakály D. (Sallai, 90.), Tar – Lencse (Harsányi, 88.), Tischler (Lorentz, 94.). Edző: Benczés Miklós
DVTK: Antal B. – Okuka, Szalai V., Kádár, Huszics – Egerszegi (Barczi, 80.), Elek Á. – Marjanovics, Gosztonyi (Bognár I., 73.) – Takács T. (Bacsa, 73.), Griffiths. Edző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Gohér (45+3.)

Nagyon rossz minőségű gyepszőnyeg, valamint korábbi vezetőedzője, Benczés Miklós fogadta Felcsúton a Diósgyőr csapatát.

A hatodik percben Elek Ákos lódult meg középen, majd Takács Tamáshoz passzolt, aki 15 méterről laposan lőtt, a kapus vetődve védett. A tizedik percben egy hazai szöglet után Lencse fél méterről nem találta el az üres kaput… Hét perccel később Gosztonyi lövését fogta Danilovics. A folytatásban is támadólag lépett fel a DVTK, amely ezúttal azzal a taktikával lépett pályára, hogy még a labdabirtoklást is megnehezíti, ellehetetleníti ellenfele számára.

Komoly fölényük ellenére ziccereket a 34. percig nem tudtak kialakítani a vendégek, akkor viszont Okuka remek lapos beadását Griffiths sarkalta a kapufára. A 41. percben Tischler passzát Lencse magasan fölé lőtte. A 48. percben – de még az első félidőben – egy felcsúti szabadrúgás után Gohér Gergő távoli lövése megpattant a kapu előtti tömörülésben, és a hálóba vágódott (1-0). Tischler Patrik lesen volt, de nem ért bele a labdába. Érdekesség, hogy Gohér legutóbb a Diósgyőr színeiben volt eredményes az élvonalban, méghozzá idén tavasszal a Puskás ellen…

A szünet után Marjanovics lövése után Danilovics beleütött a labdába, ami így a háló tetejére hullott, a túloldalon pedig Lencse lőtt a kapufa mellé. Az 59. percben egy vendégszöglet után Tischler a saját kapuja felé fejelte a labdát, de csapata megúszta az öngólt. Tomiszlav Szivics cserékkel próbálta felpörgetni csapatát, de a hazaiak továbbra is nagyon masszívan védekeztek. A hajrájában már nem volt komoly lehetősége a borsodi együttesnek, így a Puskás Akadémia vezetőedzője, Benczés Miklós korábbi főnöke – a jelenleg a Haladást irányító Szentes Lázár – után előző csapatát, a Diósgyőrt is legyőzte.

– Először is szeretnék gratulálni Benczés Miklós barátomnak a győzelemhez. Most is úgy gondolom, hogy a Diósgyőr jobb csapat, és az első félidőben el kellett volna döntenie a meccset – kezdte a Rangadó.hu szakértője, Vitelki Zoltán, a Diósgyőr egykori csapatkapitánya, jelenlegi utánpótlásedzője. – Volt lehetősége a Puskásnak is, de óriási nyomást gyakorolt a DVTK a hazai csapatra, amely azonban egyre jobban magára talált. Ha én lennék a felcsútiak edzője, én is azt tanácsoltam volna a kezdés előtt, hogy a nagy nyomást bírjuk ki, ezt maximális fegyelmezettséggel megoldotta a Puskás. A DVTK-ban ezúttal nem éreztem az átütőerőt. Ha valaki tudott volna egyenlíteni, akkor megnyerte volna a találkozót a vendégcsapat, mert az olyan lendületet, erőt ad, de most nem volt senki, aki gólt szerzett volna, ráadásul a második félidőre jó néhány egyéni teljesítmény is visszaesett.