Ha ezt Puskás látta volna…

2014. 08. 22. 20:54

A házigazda Bp. Honvéd 1-0-ra győzött a felcsútiak ellen az élvonal ötödik fordulójának nyitómeccsén.
OTP Bank Liga, 5. forduló
Bp. Honvéd – Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)
Bozsik-stadion, 1300 néző. Játékvezető: Bognár T.
Honvéd: Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovics, Alcibiade, Marku – Nagy G. (Godoy, 75.), Portilla, Hidi – Traoré (Prosser, 57.), Youla, Holender (Vécsei, 68.). Edző: Pietro Vierchowod
Puskás FC: Danilovics – Szélesi, Kelics, Tamás M., Spandler – Polonkai (Tischler, 83.), Tóth B. – Harsányi (Lorentz, 86.), Szakály D., Tóth L. (Denkovics, 55.) – Lencse. Edző: Benczés Miklós
Gólszerző: Alcibiade (86.)

A zsinórban három vereséget szenvedő Bp. Honvéd a szezont két döntetlennel és két kudarccal kezdő Puskás Akadémiát fogadta. A hazaiaknál Keita sérülés, a felcsútiaknál Czvitkovics Péter betegség miatt maradt ki a csapatból, Margitics Andor pedig műtét után lábadozik.

Az első tíz percben nem forogtak veszélyben a kapuk: a Honvéd meddő fölényben játszott, de beadásai rendre elhaltak a védők sűrűjében. A 13. percben Youla verte meg egy az egyben Tamás Márkot, centerezéséről azonban Traoré centikkel lemaradt. A 16. percben Hidi vette célba a kaput mintegy 25 méterről, lövését vetődve védte Danilovics. A 32. percben Hidi Patrik fejelt a kapufára, majd a szünet előtt Portilla beadását Youla a keresztlécre fejelte, a kipattanót pedig Danilovics kezei közé lőtte.

A szünet után Ikenne-King veszélyes lapos beadását fogta Danilovics, más különösebb esemény sokáig nem történt. A 77. percben egy beadás után Godoy fejelhetett volna gólt, de nem tudta megfelelően irányítani a labdát. Ezután Godoy lőtt 17 méterről a keresztléc fölé. A 85. percben Tischler közeli fejesét védte Kemenes, a másik oldalon viszont megszületett a meccs egyetlen gólja: Prosser pontos beadását Alcibiade fejelte a hálóba (1-0). A 89. percben egy felcsúti labdavesztés után Youla pontosan passzolt Prosser elé, a hazaiak fiatal játékosa rávezette a kapusra a labdát, ám Danilovics lábbal védett. A 94. percben Ikenne-King vette célba az üresen maradt vendégkaput, de addig várt, amíg Danilovics visszaért, és védett.

Maradjunk annyiban, hogy a második félidő csak az utolsó öt-tíz perc eseményei miatt nem alulmúlta alul az elsőt. Ha szegény Puskás Ferenc látta volna, hogy ez a két csapat mit művel labdarúgás címén az ő neve alatt…

– Várható volt, hogy ilyen meccs lesz, hiszen egyik csapatnak sem lehetett célja a döntetlen. A Honvéd szinte végig támadott, a felcsúti oldalon viszont csak Tischler fejesére emlékszem – kezdte a Rangadó.hu szakértője, Szurgent Lajos, a Bp. Honvéd korábbi vezetőedzője. – Majdnem olyan lett ez a találkozó, mint a Nyíregyháza elleni, amikor a kispestiek kihagyták a helyzeteiket, és a vendégek végül nyertek. Persze, a Nyíregyházában ott volt Bajzát, ezúttal viszont Lencse és Tischler kevésnek bizonyult. Ennél sokkal több kell, hogy a Puskás bennmaradjon, nem volt átütőerő a csapatban. Tóth Balázs jól mozgatta a középpályát, de ennyi… Ha a Honvéd előbb rúgja a gólt, több is lehetett volna közte. Mindkét félidőben a hazaiak uralták a játékot, és megérdemelten győztek. Öt meccsből két siker az eddigi mérleg, de ha javulni fog a helyzetek értékesítése, akkor ez mondjuk ötből három lesz, meg egy iksz. A helyzetkihasználást pedig gyakorolni kell, hetente háromszor modellezni a kapu elé érkezést.

MADRID, SPAIN - FEBRUARY 20: Juanfran (R) of Atletico Madrid in action against Alex Sandro (L) of Juventus during UEFA Champions League round of 16 soccer match between Atletico Madrid and Juventus at Wanda Metropolitano Stadium in Madrid, Spain on February 20, 2019. Burak Akbulut / Anadolu Agency