Továbbjutottak a hazai homokról

A magyar válogatott legyőzte az angolokat Siófokon, ezzel már biztosan továbblépett csoportjából.

Második mérkőzését is megnyerte a magyar strandlabdarúgó-válogatott a Euro Beach Soccer League (EBSL) Siófokon zajló tornáján, ezzel kiharcolta a továbbjutást.

Az andorraiak után szombaton az angolokkal játszott Weisz Tamás szövetségi kapitány csapata, amely elsősorban az első harmadban nyújtott gólerős játékával harcolta ki a 7-6-os (5-1, 0-2, 2-3) győzelmet.

Az angolok 0-5-ről még felzárkóztak egy gólra, de a harmadik harmadban esett újabb két magyar találat eldöntötte a mérkőzést. Az ellenfél a hatodik találatát a végső dudaszó pillanatában szerezte.

Pénteken játszották: Magyarország–Andorra 4-1 (2-0, 2-0, 0-1)

A magyarok vasárnap 17.45-től a szintén mindkét eddigi mérkőzésüket megnyerő csehekkel találkoznak. A tornán három csoportban zajlanak a küzdelmek, mindegyikből az első két helyezett jut a spanyolországi Torredenbarrán jövő héten sorra kerülő döntőbe.