A Paks sem bírt a Vasassal

Csertői Aurél csapata hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az angyalföldiekkel.
MVM Paks – Vasas FC 1-1 (1-0)
Paks
Paks:: Molnár P. – Heffler T., Kovács G., Gévay, Báló – Kecskés, Bertus (Szekszárdi, 68.), Tamási (Kesztyűs, 68.) – Könyves (Kiss T., 56.), Eppel (Kulcsár D., 56.), Bartha. Edző: Csertői Aurél
Vasas: Németh G. (Hermány, 60.) – Polényi (Pál, a szünetben), Görgényi, Grúz, Hajdú N. (Kékesi, 79.) – Berecz (Szedlár, 67.), Vida (Nagyházi, 69.), Nagy T. (Oláh, 76.) – Nagy D. (Ádám, 76.), Ferenczi (Rajczi, 60.), Remili (Menyhárt 57.). Edző: Szanyó Károly
Gólszerzők: Könyves (18.) illetve Szedlár (74.)

Szombat délelőtt a Paks a másodosztályú Vasast fogadta hazai pályán felkészülési mérkőzésen. A 13. percben a Paks végezhetett el szabadrúgást a vendégek kapujától 30 méterre, a jobbösszekötő helyéről. A hosszú oldalra érkező beívelést Gévai szabadon fejelhette kapura, ám fejese másfél méterrel elkerülte a kaput.

A 18. percben vezetést szereztek a hazaiak: egy ügyes kényszerítőzés után Könyveshez került a labda, aki betört a 16-oson belülre, majd 11 méterről a jobbösszekötő helyéről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).

A 21. percben Remili lőtt rá egy szabadrúgást, de az erős, jobb felső sarokba tartó lövést Molnár kibokszolta. Tíz perccel később ismét a vendégek veszélyeztettek: Polényi adta középre a labdát jobb oldalról. A 11-es pontnál Remili látványos, bravúros mozdulattal a kapunak háttal ollózott, ám a labda a jobb kapufa mellett 1 méterrel hagyta el a játékteret. A 43. percben majdnem összejött az egalizálás: Hajdú ívelte be a labdát a bal oldalról. A rövid saroknál Ferenczi látványos csukafejessel küldte kapura a labdát, amely a jobboldali kapufát találta el.

A találkozó 74. percében egyenlített a Vasas: Szedlár szerezett labdát a Paks térfelének közepén. Kapura tört, majd 15 méterről jobb alsó sarokba bombázott (1-1).

A 80. percben megnyerhette volna a meccset az angyalföldi együttes: Pál megelőzte emberét a félpályánál, előretört egészen a 16-os vonaláig, majd balra kitolta a labdát az érkező Ádám elé, aki bal külsővel kapura lőtt, ám a kapus hárított – tudósított a vasasfutballclub.hu