Győzelemmel hangolt a Haladás

2014. 07. 19. 12:16

A szombathelyiek 1-0-ra nyertek a másodosztályú Sopron ellen, felkészülési meccsen. Képgalériával!
Szombathelyi Haladás – Soproni VSE-GYSEV 1-0 (0-0)
Szombathely
Haladás 1. félidő: Rózsa – Schimmer, Dvorschák, Devecseri, Katona M. – Varga G., Szakály A. – Nagy O., Gaál, Halmosi – Radó. 2. félidő: Gyürü – Fehér, Angyal, Devecseri, Farkas M. – Csordás, Jancsó, Rácz – Zamostny, Scardina, Városi. Edző: Artner Tamás
Sopron: Halasi – Fazakas, Tóth M., Horváth A., Nagy Z. – Csábi, Horváth P., Szabó L., Pintér – Rebryk, Skriba. Cserék: Heinrich, Pados, Fazekas, Baranyai, Sifter, Maráczi, Eszlátyi, Erdélyi, Jankovics. Edző: Supka Attila
Gólszerző: Jancsó (61.)

Utolsó edzőmeccsét játszotta szombat délelőtt a Király Sportcentrumban a jövő heti, Újpest elleni bajnoki nyitány előtt a Haladás. A próbajátékon lévő ukrán középpályást, Andrij Jefremovot, bár jó benyomást tett a szakmai stábra, egyelőre nem igazolták le a vasiak. Tegnap azonban haza kellett utaznia a papírjait intézni, így a mai edzőmeccsen nem lépett pályára.

A nagy meleg rányomta a bélyegét az első félidőre, helyzetet igazából nem láthattunk, kiegyenlített volt a játék. A kapusoknak sok dolga nem akadt.

A szünetben teljes sort cserélt Artner Tamás, talán ennek is köszönhető, hogy sokkal aktívabban kezdte a Haladás a második játékrészt. A 61. perben a vezetést is sikerült megszereznie a hazai csapatnak: Scardina kétszer is megbirkózott a labdáért, másodjára Jancsó elé tudta tenni, aki 16 méterről kapura lőtt, egy védő egy picit beleért ugyan, de így is a jobb sarokba csapódott (1-0). A 83. percben Városi tört előre, lekészítéséből Zamostny a kapufát találta el. Több nagy helyzet már nem volt, a Haladás győzelemmel hangolt a rajtra – tudósított a haladasfc.hu