Felcsúti Vasas-döntetlen

2014. 07. 16. 21:06

Az NB II-es angyalföldiek emberhátrányban értek el 1-1-es döntetlent a Puskás Akadémia ellen.
Puskás Akadémia FC – Vasas FC 1-1 (1-0)
Felcsút, 300 néző. Játékvezető: Farkas Á.
PFLA 1. félidő: Hajdúch – Szélesi, Vaszicsku, Tamás M., Gohér – Polonkai, Papp, Denkovics – Szakály, Harsányi, Lencse. 2. félidő: Danilovics – Fabio, Spandler, Czvitkovics, Hudák – Tar, Makrai, Tóth B., Sallai – Tischler, Lorentz. Edző: Benczés Miklós.
Vasas: Hermány – Görgényi, Grúz, Tamás L., Hajdú – Berecz (Ádám M., 72.), Nagy T. (Menyhárt, 63.), Vida – Nagy D. (Polényi, a szünetben), Rajczi (Ferenczi, 55.), Remili (Oláh, 72.). Edző: Szanyó Károly
Gólszerzők: Lencse (tizenegyesből 42.), illetve Remili (70.)
Kiállítva: Tamás L. (40.)

Szerda délután Felcsúton játszott edzőmeccset a Puskás Akadémia és a másodosztályú Vasas.

A 11. percben Rajczi zavarta meg a Puskás FC kapusát, aki ijedtében vaktában elrúgta a labdát a tizenhatoson belül; a játékszer Nagy Tamáshoz pattant, aki a jobbösszekötő helyéről az üres kapura emelt, ám lövése a bal oldali kapufáról visszapattant a mezőnybe – írja a Vasas honlapja.

Nem hozott nagy iramot a találkozó, a következő említésre való eseményre majdnem fél órát kellett várni: a 40. percben Tamás buktatta Gohért a tizenhatos vonala előtt egy méterrel, amiért a játékvezető kiállította a Vasas hátvédjét. Két perccel később kezezés miatt tizenegyeshez jutott a hazai együttes, melyet Lencse László váltott gólra (1-0).

Emberhátrányban is támadásban maradt a Vasas a második félidőben, s a 70. percben gólt is szerzett: Berecz adott középre, Remilit elsodorták a büntetőterületen belül a védők, ez is tizenegyes! A büntetőt védte Danilovics, de a kipattanót már nem hibázta el a sértett (1-1).

A hajrában is adódtak lehetőségek, de újabb találat már nem született, így döntetlennel zárult az élvonalbeli Puskás Akadémia és az NB II-es Vasas találkozója.