Radó András három gólt lőtt a Zalaegerszeg ellen 3-1-re megnyert edzőmeccsen.
Szombathelyi Haladás – Zalaegerszegi TE FC 3-1 (1-0)
Szombathely, 500 néző
Haladás: Rózsa – Schimmer, Devecseri, Fehér Z., Katona M. – Iszlai, Szakály A. – Városi, Nagy O., Halmosi – Radó. Cserék: Dvorschák, Varga G., Jancsó, Zamostny, Rácz, Farkas M., Angyal, Zsirai. Edző: Artner Tamás
ZTE: Czirjék – Króner, Fodor M., Farkas N., Nagy Z. – Horváth A., Bailo, Szöllösi F., Grbics – Babati, Délczeg. Cserék: Szegleti, Vittman, Bíró, Pajor, Tóth B. Edző: Lőrincz Emil
Gólszerzők: Radó (40., 57., 84. – a másodikat tizenegyesből), illetve Babati (63.)

Szeles idő és szemerkélő eső fogadta a ZTE szombathelyi vendégjátékát. Eleinte inkább a hazaiak térfelén folyt a játék, de igazán nagy gólhelyzetet nem sikerült összehozniuk a zalaiaknak. A Haladás középpályájának védekező feladatait újabb páros, ezúttal Szakály Attila és Iszlai Bence igyekezett megoldani. Az orosz FK Ural elleni, hétfői meccsen pályára lépő afrikai légiós már a múlté: az ausztriai meccs előtt még úgy nyilatkozott, hogy ő szabadon igazolható, aztán mikor a vezetők jelezték, hogy továbbra is tesztelnék, akkor már igényekkel állt elő a fiú…

A mezőnyfölény ellenére egy Rózsa-kijövetel kellett ahhoz, hogy megóvja kapuját a góltól a Haladás: a válogatott kapus remekül élt együtt a játékkal akkor, amikor Babati kiugratta volna Délczeget. A negyvenedik percben mégis megszerezte a vezetést a házigazda: Radót buktatták 24 méterre a kaputól, a sértett állt a labda mögé és a sorfal felett elegánsan a jobb alsóba tekert (1-0).

A szünet után Radó tört be a tizenhatoson belülre, ám akasztották: a játékvezető pedig partjelzői segítséggel a tizenegyes-pontra mutatott. Czirjék elrepült balra, Radó pedig a léc alá pörgetett (2-1). Nagyon megtetszett neki a „panenkázás”, a Király Kupán is megmutatta, hogy megy ez neki. A 63. percben gólt ért el a ZTE: egy beadás után szerencsésen csúszott meg a labda, a tizenhatoson álló Babati elé esett, aki kilőtte a bal alsó sarkot (2-1).

A 81. percben szép akció indult Dvorscháktól, a ki visszakapta ziccerben a labdát, de Czirjék kipiszkálta a bal alsóba tartó lövést. A 84. percben Radó, Zamostny, Radó háromszög után utóbbi laposan lőtte ki a bal alsót, ezzel lett 3-1. Végig jobb volt a Hali, nem volt kétséges a végeredmény. A kérdés inkább az, hogy ha Radóért visszautasíthatatlan ajánlat kap a klub, tudják-e pótolni a támadót – tudósított a haladasfc.hu.