Az első feladat kipipálva

Máltán 4-1-re nyert a Diósgyőr, és bejutott az Európa Liga selejtezőjének második fordulójába.
Európa Liga, selejtező, 1. forduló, visszavágó
Birkirkara FC (máltai) – Diósgyőri VTK 1-4 (1-1)
Ta’Qali Nemzeti Stadion, 1000 néző. Játékvezető: Radovanovics (montenegrói)
Birkirkara: Murcia – Camenzuli, Corujo, Vukanac, Scicluna – Agius (Ledesma, a szünetben), Zerafa, Fenech, Herrera – Vella (Zamit, 84.), Grech (Omerou, 63.) Edző: Paul Zammit
DVTK: Antal B. – Okuka, W. Alves, Kádár, Huszics – Gosztonyi, Elek Á., Debreceni (Marjanovics, 71.), Bori (Nikházi, 71.)– Bacsa (Barczi, 60.), Grumics. Edző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Camenzuli (43.), illetve Elek Á. (31.), Huszics (61.), Barczi (66.), Marjanovics (91.)
Továbbjutott: Diósgyőr, kettős győzelemmel (6-2)

Csütörtök este a máltai Birkirkara ellen, idegenben lépett pályára a Diósgyőr együttese az Európa Liga-selejtező első fordulójának visszavágóján. Az első mérkőzést a miskolciak 2-1-re megnyerték a debreceni Nagyerdei Stadionban, így egygólos előnnyel várhatták a második találkozót.

A diósgyőri Grumics már az első percben veszélyt okozott a máltai kapusnak, aki aztán javította rossz kijövetelét, és végül szerelni tudott. Az első negyedóra ezt leszámítva igencsak eseménytelenül telt, a hátrányban lévő máltaiak nem estek neki a labdát többet birtokló DVTK-nak.

Az első hazai lehetőségre a 23. percig kellett várni: Kádárról Camenzuli elé pattant a labda, aki 25 méterről tekert kapura, de Antal Botondról nem jött ki a játékszer. Az első félóra végén vezetést szerzett a DVTK: Elek Ákos a tizenhatos bal oldalán két jó csellel két máltai védőt hagyott faképnél, már a büntetőterületen belül járt, amikor erőből középre adott, Murcia kapus pedig a hálóba ütötte a labdát. Hatalmasat hibázott a hálóőr (0-1).

A 35. percben helyzetig jutottak a máltaiak: Aguis jó beadásáról centikkel maradt le a teljesen üresen érkező Grech. A túlszálló labdát Debreceni kifejelte, de komoly lehetőség maradt ki. Az első félidő vége előtt két perccel szinte a semmiből egyenlített a hazai együttes: az elalvó miskolci védők között Camenzuli lépett ki és helyezett szépen Antal mellett a hálóba (1-1).

Két perccel később a vezetést is megszerezhette volna a Birkirkara, de Scicluna hatalmas helyzetben nem tudta átvenni a labdát. Jókor jött a szünet a diósgyőriek számára, akik a kapott góltól láthatóan megzavarodtak.

A második játékrészt jól kezdte a máltai együttes, a diósgyőriek kicsit beszorultak, de Antal Botond könnyedén lehúzta a beadásokat. A 61. percben aztán ismét előnyt szerzett a DVTK: az egy perccel korábban beálló Barczi labdaszerzése után Gosztonyi remekül passzolt Huszicsnak, aki kissé éles szögből lőtt a rövid sarok irányába, a máltai kapus pedig ismét bevédte a labdát (1-2).

Öt perccel később biztosította továbbjutását a Diósgyőr: Elek Ákos remek passzal ugratta ki Gosztonyit, akinek beadását Barczi gyönyörűen, sarokkal juttatott a kapuba (1-3).

Nem sokkal később szépíthetett volna a Birkirkara: ismét Camenzuli tört be William Alves és Okuka között a tizenhatoson belülre, de lövése keresztbe elsuhant Antal kapuja előtt. A 78. percben tovább növelhette volna előnyét a DVTK: az agilisen futballozó Gosztonyi dekázás után passzolt Huszicsnak, akinek középre adását Nikházi bombázta fölé. Öt perccel később újfent Nikházi került hatalmas helyzetbe, de 16 méterről megint kaput tévesztett. A hosszabbítás perceiban aztán a csereként beálló Marjanovics is betalált a pocsékul védő Murcia kapujába, így a Diósgyőr 4-1-re nyert idegenben, és kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel jutott az Európa Liga második fordulójába.

A Diósgyőr a bolgár PFK Liteksz és a moldovai Veris FC Singerei párharcának győztesével találkozik a következő körben. Az első meccs gól nélküli döntetlennel zárult, a mai visszavágót viszont a bulgáriai heves esőzések miatt el kellett halasztani.

– Az első mérkőzés után is mondtam, hogy az ellenfél erejét látva itt nem lehet probléma a továbbjutással – kezdte Vitelki Zoltán, a Rangadó.hu állandó szakértője, a Diósgyőr korábbi csapatkapitánya, jelenlegi utánpótlásedzője. – Ezt ma este maximálisan igazolták is a srácok, és igazából esélyt sem adtak az ellenfélnek. Egy gólt ugyan engedtek a máltaiaknak, de egy pillanatig sem éreztem, hogy veszélyben lenne ez a továbbjutás. A cserék jól szálltak be és lökést adtak a csapatnak, a végén pedig már megnyugtató volt nézni a találkozót.

SINGAPORE, SINGAPORE - JULY 21: Cristiano Ronaldo of Juventus in action during the International Champions Cup match between Juventus and Tottenham Hotspur at the Singapore National Stadium on July 21, 2019 in Singapore. (Photo by Pakawich Damrongkiattisak/Getty Images)