A Puskás is egy góllal nyert

A felcsútiak Lencse László találatával győztek az NB II-es Kaposvár ellen. Képgalériával!
Király Kupa, nemzetközi felkészülési torna – 2. mérkőzés
Puskás Akadémia – Kaposvári Rákóczi 1-0 (1-0)
Szombathely, játékvezető: Kovács G.
Puskás: Hajduch – Szélesi, Tar, Spandler, Gohér – Polonkai, Papp, Denkovics, Szakály D. – Sallai, Lencse. Cserék: Mikola, Vachtler, Vaszicsku, Tamás, Fabio, Tóth B., Hudák, Molnár T., Czvitkovics, Óvári, Tischler, Makrai. Edző: Benczés Miklós
Kaposvár: Somodi – Vadas, Karacs, Murai, Kovács T. – Kovács O., Kiss M., Hampuk, Haruna – Jovetics, Hadaró. Cserék: Pallósi, Nagy K., Horváth Á. Edző: Márton Gábor
Gólszerző: Lencse (19.)

A szombathelyi Király Kupa első meccsén a házigazda Haladás 1-0-ra győzöttromán élvonalbeli ellenfelével szemben, majd a Puskás Akadémia, és az NB I-ből kiesett Kaposvár lépett pályára.

A kilencedik percben Vadas lőtt távolról jobb külsővel, de Hajdúch kapus szögletre paskolta a középre tartó labdát. A 19. percben Lencse Lászlót ugratták ki a jobb oldalon, ő pedig a kifutó Somodi mellett a jobb alsó sarokba helyezett (1-0). A 34. percben egy beadásba Haruna kapott bele, Hajdúch nagy bravúrral védett.

A 38. percben Gohér lapos beadására Sallai érkezett, de Somodi leért a bal alsó sarokhoz, és nagyot védett. A másik oldalon újabb kaposvári helyzet maradt ki: Haruna lövését védte nagyot vetődve Hajdúch. A 42. percben egy bal oldali beadás után Hampuk lőtt estében, fél méterrel mellé, hét méterről, szemből – tudósít a haladasfc.hu.