Szombathelyi víziszony

A Paks 1-0-ra győzött a Haladás elleni özönvízben, ami a Mezőkövesd biztos kiesését jelenti. Képgalériával!
OTP Bank Liga, 28. forduló
Szombathelyi Haladás – MVM Paks 0-1 (0-1)
Szombathely, 1200 néző. Játékvezető: Szabó Zs.
Haladás: Haladás: Rózsa – Fehér Z., Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Simon Á., Iszlai (Medgyes, 70.) – Schimmer (Németh M. a szünetben), Nagy G., Hrepka (Gyurján B., 64.) – Radó. Edző: Artner Tamás
Paks: Molnár P. – Heffler T., Fiola, Kovács G., Szabó J. – Kecskés, Windecker – Könyves (Kulcsár D., 76.), Bori, Bartha (Báló, 87.) – Simon A. (Kiss T., 84.). Edző: Csertői Aurél
Gólszerző: Simon A. (tizenegyesből 23.)

Szakadó esőben, játékra alkalmatlan pályán, az eltiltott Halmosi Péter nélkül fogadta a Haladás a paksiakat. A vendégek kispadján az a Csertői Aurél ül, akinek az irányításával a szombathelyiek fennállásuk legnagyobb sikerét, a bajnoki bronzérmet elérték. A hazaiak elvileg még befuthattak volna a harmadik helyre, de gyakorlatilag erre kevés esélyük volt. A vendégek elvileg még kieshettek volna, de gyakorlatilag már megmenekültek, ezek a tények, és a bokáig érő tócsák sem azt sugallták, hogy a tavasz legjobb meccsére van kilátás…

Az irreális talajviszonyok miatt esetleges, kiszámíthatatlan volt a játék. A 15. percben Tóth Péter, két perccel később pedig Fehér Zoltán fejelt a kapu mellé egy szöglet után. A 22. percben Simon Ádám buktatta Kecskés Tamást a tizenhatoson belül. A játékvezető büntetőt ítélt, bár az eset előtt Kecskés kezére pattant a labda. Rózsa Dániel jó irányba vetődött, de Simon Attila tizenegyese a hálóban kötött ki (0-1). A folytatásban is szinte kizárólag rögzített helyzetek után kerültek veszélybe a kapuk, de komoly lehetőségekről nem beszélhettünk.

A második felvonást a vendégek kezdték jobban: előbb Kecskés távoli, veszélyes lövését védte Rózsa, aki a szögletet követően majdnem saját kapujába ütötte a labdát. Az 58. percben Simon Ádám lövése fél méterrel elkerülte a paksi kaput. A 71. percben Gyurján került ígéretes helyzetbe, de az ötös sarkáról csúnyán a kapu fölé lőtt. A túloldalon Bartha távoli kísérletét fogta Rózsa. A Haladás játéka akkor sem változott, amikor Artner Tamás mindhárom cserelehetőségét kihasználta. A 88. percben Heffler Tibor lövése zúgott el a kapu mellett. A 91. percben Németh Márió a kapufát találta telibe.

Zsinórban ötödik meccsén maradt veretlen a Paks, amely egymás után a harmadik mérkőzésén győzött, ezzel matematikailag is biztosította a bennmaradást, vagyis immár végérvényesen eldőlt, hogy a Kaposvár mellett a Mezőkövesd búcsúzott az élvonaltól. A Haladás ezúttal képtelen volt veszélyes lehetőségeket kialakítani, mert játékosai nem tudtak mint kezdeni az időjárással és a talajjal. Vereségükkel eldőlt, hogy kiszálltak a bronzéremért folytatott versenyfutásból.

– Irreális időjárási viszonyok között játszottak a csapatok, és a talaj állapotát is annak lehet nevezni, mert a második félidőben nagyon gyakran megállt rajta a labda. Hasonló hadrendben állta fel a csapatok, de folyamatos játék nem alakult ki. A Haladás enerváltabban játszott, mint amire számítottam. Azt hittem, hogy a mozgékony Radó és a technikás Hrepka több kellemetlenséget tud okozni a paksiak védelmének, de ez végül nem történt meg. Az első félidőben egy tizenegyes döntött, nagy volt a küzdelem, de az időjárás és a talaj nem is tette lehetővé, hogy ne az legyen. Összességében is jobbak voltak egy góllal a vendégek, a sikerük megérdemelt – mondta a Rangadó.hu szakértője, Glázer Róbert, a Rába ETO egykori kiváló játékosa, majd vezetőedzője.