Elek Ákos győztes gólja

A hazai pályán játszó Diósgyőr 1-0-ra nyert a sereghajtó Kaposvári Rákóczi ellen az élvonal 24. fordulójában.
OTP Bank Liga, 24. forduló
Diósgyőri VTK – Kaposvári Rákóczi 1-0 (0-0)
Diósgyőr, 4000 néző. Játékvezető: Becséri
DVTK: Rados – Vági, Vadász, Kádár, Huszics – Barczi (Bacsa, a szünetben), Elek Á., Nikházi, Gosztonyi (Kosztics, 82.) – Batioja (Marjanovics, 88.), Futács. Edző: Tomiszlav Szivics
Kaposvár: Antal B. – Okuka, Mbemba, I. Diallo (Bőle, 80.), Lebbihi, Florean (Murai, 61.) – Mulemo, Coroian, Firtulescu (Bank, 77.) – Balázs B., Kink. Edző: Selymes Tibor
Gólszerző: Elek Á. (57.)
Kiállítva: Mbemba (74.)

A sereghajtó Kaposvár számára csak a győzelem adhatott volna okot elégedettségre a Diósgyőr otthonában. A somogyiak kapujában Antal Botond állt, aki nyártól már a DVTK-t erősíti. Rajta kívül még egy magyar volt a kezdőben, a csapatkapitány Balázs Benjámin személyében… A borsodiaknál Futács Márkó felépült sérüléséből, és ismét csapata rendelkezésére állhatott, az eltiltott Grumics viszont hiányzott.

Az első percben Gosztonyi szöglete után a hosszú oldalon érkező Huszics lőtt a kapu fölé. A 12. percben Badis és Antal Botond között támadt némi kommunikációs zavar, ezért hazai szöglet következett, ami végül veszélytelenre sikeredett. A 18. percben Kádár mentett higgadtan a kecsegtető pozícióban kilépő Kink elől. A vendégek nagyon masszívan és stabilan védekeztek, ezért a diósgyőrieknek alig akadt valamirevaló helyzetük. Mivel a kaposváriak a támadások lehetőségét sem adták fel, egyáltalán nem volt egyoldalú a találkozót. A negyvenedik percben beszorította a tizenhatoson belülre ellenfelét a DVTK, de a kaposváriak minden lövést blokkoltak.

Az első félidőben a hazaiak kétszer, a somogyiak mindössze egyszer találták el a kaput.

Hiába lépett pályára a hazaiaknál Bacsa személyében még egy csatár a szünetben, a fordulás után sem változott a játék képe. A 48. percben egy kaposvári szabadrúgás után Kink pattogós lövése Radosnál kötött ki. Az 57. percben Gosztonyi szöglete után Elek Ákos csúsztatott a hosszú sarokba (1-0). Négy perc múlva Gosztonyi kísérletét Antal vetődve szögletre paskolta. A kaposváriak kapusa a szöglet után Kádár fejesét is kivédte, nagy bravúr kellett hozzá. Az újabb sarokrúgást követően egy hazai fejesét és két lövést blokkoltak a vendégek.

A hetvenedik percben egy diósgyőri szabadrúgás után Futács lőtt ígéretes helyzetből a kapu fölé. Négy perccel később Mbemba megkapta második sárga lapját, tehát emberhátrányba került a Kaposvár. A 87. percben Kosztics lőtt a kapu mellé. A hajrában sem játszott nagy fölényben a DVTK, amely a látottak alapján csak a hazai pályán begyűjtött három pontnak örülhet…

– A Kaposvár beásta magát a kapuja elé, védekezett, és Elek Ákos góljáig jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, rengeteg pontatlan átadással mindkét részről. A kapuk emiatt nem forogtak veszélyben. A gól fordulatot hozott, ezután már más Diósgyőrt láthattunk, a kiállítás pedig pontot tett a meccs végére – mondta a Rangadó.hu szakértője, Vitelki Zoltán, a Diósgyőr korábbi csapatkapitánya, jelenlegi utánpótlásedzője.