Kivágták a rezet a lilák

A nehéz helyzetben lévő Újpest hazai pályán 2-0-ra nyert a Diósgyőr ellen az élvonal 21. fordulójában.
OTP Bank Liga, 21. forduló
Újpest FC – Diósgyőri VTK 2-0 (2-0)
Szusza Ferenc Stadion, 5000 néző. Játékvezető: Vad II
Újpest: Dmitrovics – Koszovics (Proesmans, 70.), Litauszki, Heris, Nagy J. – Sztaniszavljevics (Szuljics, 28.), Vasziljevics, Balogh B., Szankovics – Tshibuabua, Kabát (Lázár B., 84.). Edző: Nebojsa Vignjevics
DVTK: Rajics – Eperjesi, Vadász, Debreceni, Gohér (Huszics, a szünetben) – Kosztics, Elek Á., Nikházi (Marjanovics, a szünetben), Gosztonyi – Grumics (Bacsa 64.), Futács. Edző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Tshibuabua (8.), Kabát (tizenegyesből 19.)
Kiállítva: Futács (90.)

Hétfő délután szerencsés kimenetelű közlekedési balesetet szenvedett a DVTK fiatal játékosa, Eperjesi Gábor, amikor motorozás közben elütötte egy személygépkocsi. A klub közölte, hogy a védő büntetésre számíthat, mert veszélyeztette saját testi épségét és szépen induló profi karrierjét. Úgy látszik, Diósgyőrben úgy büntetik a játékosokat, hogy a kezdőcsapatba állítják őket, Eperjesivel ugyanis most ez történt.

A Pápa elleni siker alkalmával a szünet után pályára lépő Ivan Rados kapus még nem kapott gólt, amikor ő védett ebben a szezonban. Furcsa jutalmat kapott: Újpesten ismét a kispadon találta magát…

A hazaiak kezdtek jobban és támadóbb szellemben, ez előbb egy-két ígéretes lehetőséget eredményezett, majd jött a gól is: a nyolcadik percben egy szöglet után Vasziljevics a kapufára fejelt, de a kipattantót Tshibuabua a hálóba passzolta (1-0). Négy perccel később Kabát közeli lövését védte Rajics. Vendégoldalon Futács egyenlíthetett volna, de hiába került nagy ziccerbe, az asszisztens lest jelzett. A 18. percben Koszovics kitűnő passzával Kabát tört kapura, Rajics buktatta, a sértett pedig a hálóba bombázta a megítélt tizenegyest (2-0). A hazaiak rutinos csatára lesről indult, de ezúttal nem intett a partjelző…

A 26. percben Gohér szabadrúgása a háló tetején landolt. Négy perccel később Tshibuabua lövését blokkolták a tizenhatoson belül. A folytatásban némileg visszavettek a hazaiak, így a borsodiak is megmutathatták magukat, a 38. percben például Futács lövését védte Dmitrovics. Három perc elteltével Kosztics lövését is hárította a kapus. A 43. percben Futács próbálkozása centikkel süvített el a kapufa mellett.

A második félidő elején mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek, de az újpestieknek semmi nem volt sürgős, a diósgyőriekből pedig hiányzott az átütőerő. A 72. percben szabálytalanul szerzett labdát az Újpest, a bíró nem fújta le, de Szuljics lövését Rajics kiütötte. Hat perc múlva Szuljics átadását Szankovics a kapu mellé lőtte, mert Elek Ákos még bele tudott érni. A 82. percben Balogh Balázs távoli bombáját fölé piszkálta Rajics, aki nem sokkal később Tshibuabua lövését ki kiütötte. A 88. percben Futács lövését védte Dmitrovics. A végén Futács Márkó megkapta második sárga lapját, ezért emberhátrányban fejezték be a meccset a vendégek. A hazaiak majdnem gólt szereztek, de Tshibuabua a kapufát találta el.

A hajrában nem a hátrányban lévő Diósgyőr, hanem a házigazda fővárosiak játéka élénkült meg, s ez veszélyes lehetőségekben is megmutatkozott. A DVTK-val korábban csak egyszer fordult elő ebben a bajnokságban, hogy nem tudott gólt szerezni: augusztus közepén, Debrecenben. Klubjuk nehéz helyzete jó hatással volt az újpesti játékosokra, sikerük teljesen megérdemelt, és a vártnál simábban született meg.

– Húsz perc alatt két gólt lőtt az Újpest, ez pedig rányomta a bélyegét a mérkőzésre. A hazaiak foggal-körömmel őrizték az előnyüket, a diósgyőriek próbáltak támadni, de nem voltak olyan hatékonyak, mint az elmúlt hetekben. Meddő volt a játékuk előrefelé, mert nehéz volt feltörniük az Újpest masszív védekezését. Úgy gondolom, a DVTK jobb csapat, de a fővárosiak megnyugodtak a második góljuk után, ami egyértelműen lesről született. Onnantól szinte csak a védekezésre koncentráltak, a Diósgyőr viszont nyíltan vállalta, hogy nyerni szeretne, és ebből voltak lehetőségei a hazaiaknak – mondta a Rangadó.hu szakértője, Vitelki Zoltán, a Diósgyőr korábbi csapatkapitánya, jelenlegi utánpótlásedzője.