Egy büntető döntött a 94. percben

Tisza Tibor tizenegyesgóljával a Debrecen 1-0-ra győzött hazai pályán a Pécs ellen.
OTP Bank Liga, 21. forduló
Debreceni VSC-TEVA – Pécsi MFC-Matias 1-0 (0-0)
Debrecen, 3000 néző. Játékvezető: Andó-Szabó
DVSC: Novakovics – Lázár P., Máté P., Morozov, Korhut – Bódi (Vadnai, 57.), Zsidai, Mihelic, Szakály P. – Kulcsár T. (Tisza T., a szünetben), Volas (Sidibe, 71.). Edző: Kondás Elemér
PMFC: Gőcze – Fodor F., Balogh B., Romics, Mohl – Horváth A. – Kővári (Városi, 73.), Márkvárt, Koller, Wittrédi (Perics, 60.) – Szatmári. Edző: Lőrincz Emil, Márton Gábor
Gólszerző: Tisza T. (tizenegyesből 94.)

A szeptember 22. óta veretlen debreceniek eddig mindössze kétszer kaptak ki a bajnokságban, egyszer éppen az aktuális ellenfél, a PMFC otthonában. A pécsiek október 19-én vesztettek legutóbb a bajnokságban. A listavezető hazaiaktól Mészáros Norbert és Selim Bouadla hiányzott sérülés miatt.

Egyik csapat sem rohant neki a másiknak, rendkívül szervezetten, óvatosan, céltudatosan futballoztak, persze, ez izgalommentes játékot eredményezett. Az első negyedórában némi meglepetésre a pécsiek tűntek aktívabbnak, ennek bizonyítékaként a 11. percben Koller 14 méterről, nagy helyzetben fölé lőtt. A huszadik percben varázsütésre feltámadt a DVSC, és rendszeres vendéggé vált a baranyaiak tizenhatosán belül.

A 27. percben Szakály Péter éles szögből ellőtte a labdát keresztbe a kapu előtt. A 34. percben Korhut Mihály tört kapura, az asszisztens lest jelzett, a játékvezető továbbengedte, majd a tizenhatoson belül elesett, de büntető helyett kifelé járt a szabadrúgás… A negyvenedik percben a pécsiek védjegyévé váló gyors, rövid passzos, kis területen végrehajtott akció végén Kővári lőtt, de Novakovics védett. A szöglet után Mohl veszélyeztetett. A szünet előtt Lázár Pál pontatlanra sikeredett beadásából majdnem gól lett…

Az 52. percben Koller közeli lövése Novakovics testén megpattant, és szögletre gurult, mert a középen érkező pécsi játékos elcsúszott, és nem tudott a hálóba továbbítani. A 61. percben Volas tekert kapu fölé egy ígéretes szabadrúgást. A 66. percben Perics csupán centiméterekkel maradt le egy veszélyes beadásról a kapu előtt. Két perccel később Perics nagy ziccerbe került, de megbotlott, és odalett a lehetőség.

Vadnai a 74. percben tíz méterről, hat perccel később távolabbról lőtt, a labda mindkétszer kevéssel kerülte el a kaput. A 89. percben Tisza lőtt fölé. A hosszabbítás perceiben szinte kizárólag a pécsiek tizenhatosán belül pattogott a labda, és a nagy nyomásból végül gól lett! A 93. percben Tisza Tibor a földre került Fodor Ferenc szorításában, a játékvezető előbb semmit nem ítélt, néhány másodperc után viszont büntetőt adott, amit a sértett értékesített (1-0).

A lelátóról többször is füttyszó hallatszott a meccs folyamán, ez vélhetően a kevés helyzetnek szólt. A csapatok felejthető mérkőzést játszottak, ami azért csalódás, mert mindkét együttes remek formában volt a forduló előtt. Ezúttal viszont csak a három pontnak, és a veretlenségi sorozatuk folytatásának örülhetnek a hazaiak, a pécsiek – akik nem érdemeltek vereséget – annak sem…

– A Pécs vagány játékot mutatott be, ami Debrecenben dicséretes, főleg az ő helyzetükben. Azt játszották amit kell, kőkeményen védekeztek, és amint megvolt a labda, támadásban is nagyon jól néztek ki – kezdte elemzését a Rangadó.hu állandó szakértője, Herédi Attila, az Újpest egykori válogatott játékosa, majd edzője. – Nem nekik kellett volna irányítaniuk a meccset, de a DVSC támadójátékának meghatározó játékosai gyengélkedtek, Szakály Péter kereste önmagát, és Volas is olyan volt, mintha formán kívül lenne. Nagyon bosszantó, hogy a kilencvennegyedik percben kapott jogos tizenegyesgól miatt nulla ponttal kell hazamenniük a vendégeknek, mert a játékuk alapján rászolgáltak az egy pontra, de nem mindig a játék képe alapján osztják a pontokat… A Pécs a gólt leszámítva mindent megtett, hogy pontot szerezzen. Le a kalappal a védekezése és a támadása előtt is. Tisza Tibor klasszisa kellett a Debrecen sikeréhez. Összességében nem láttam rossznak a mérkőzést, a gólok hiányoztak, illetve hazai részről a minőség.