A Kaposvár első veresége

A román másodosztályú marosvásárhelyi csapat 4-1-re verte az NB I-ben sereghajtó Rákóczi FC-t.
Nemzetközi felkészülési mérkőzés
ASA Tirgu-Mures (román) – Kaposvári Rákóczi 4-1 (0-0)
Gólszerzők: Onicas (48.), Bumba (57., 75.), Verdes (83.), illetve Balázs B. (tizenegyesből 66.)

Ötödik törökországi mérkőzésén – két győzelem és két döntetlen után – vesztesen hagyta el a pályát a Törökországban edzőtáborozó Kaposvári Rákóczi. Az ellenfél ezúttal a román másodosztályú ASA Tirgu-Mures volt.

A játékot szinte végig a marosvásárhelyiek uralták, de az első félidőben még nem született gól. Aztán a szünet után Voiculet szabadrúgását Onicas fejelte a Rákóczi hálójában. Az 57. percben Bumba szabadrúgásból volt eredményes, húsz méterről. A 66. percben büntetőhöz jutottak a somogyiak, és Balázs Benjámin nem hibázott, megszerezte a szépítőgólt (2-1). A 75. percben után egy szép egyéni akció végén ismét Bumba volt eredményes, ezúttal távolról. A 83. percben a Kaposvár kapusa elvétett egy beadást, amit Verdes hat méterről a hálóba passzolt (4-1) – tudósított a román klub honlapja.