A Betis B ellen is nyert a Puskás

Spanyolországi edzőtáborozásuk ötödik – utolsó – meccsét is megnyerte a felcsúti csapat.
Real Betis B (spanyol) – Puskás Akadémia FC 0-1 (0-1)
Sevilla, Spanyolország
Puskás FC: Papp M. – Lorentz, Szekeres A., Fabio, Farkas N. – Tóth II B., Orbán G. – Denkovics, Czvitkovics, Berki (Tóth L.) – Lencse. Edző: Benczés Miklós
Gólszerző: Lencse (17.)

A spanyolországi edzőtáborban mind az öt mérkőzése után győztesen hagyta el a pályát a Puskás Akadémia FC, miután kedden délután a szakadó esőben a negyedosztályú Real Betis B-t is legyőzte. A küldöttség szerdán indul haza a 14 napos andalúziai edzőtábor végén.

A végig kérlelhetetlenül szakadó esőben kevés helyzet alakult ki. Gól is csak egy esett: a 17. percben Lorentz Márton remekül tálalta a labdát Lencse László elé, aki értékesítette a helyzetet (0-1). Számottevő helyzet csak három adódott az egész mérkőzésen: kétszer Papp Marcellnek kellett védenie, illetve Lencse duplázhatott volna, ha nagyobb szerencséje van. A végső hármas sípszónak a pocsék idő miatt talán még a hazaiak is örültek…

– Jól kezdtük a találkozót, folyamatos volt a játékunk a vezetőgól megszerzéséig, aztán számomra kissé érthetetlen, hogy miért veszítettük el a ránk jellemző stílusjegyeket. Ezen a mérkőzésen is voltak jó teljesítmények, és a legfontosabb, hogy a mai napon játékosaink már kilencvenperces terhelést kaptak – mondta klubja honlapján Benczés Miklós, a Puskás FC vezetőedzője.