A szünet után volt jobb a Kaposvár

A sereghajtó Rákóczi a másodosztályú Tatabánya otthonában nyert 2-0-ra.
FC Tatabánya – Kaposvári Rákóczi FC 0-2 (0-0)
Tatabánya: Dombai – Almási, Páles, Papizsanszkij, Juhász – Ludánszki, Bakos, Kis – Beszterczei, Batizi-Pócsi, Weitner. Edző: Bozsik Péter
Kaposvár 2. félidő: Jahics – Okuka, Kovács O., Batice, Landrie – Coroian, Balázs B., Florean, Firtulescu – Jammeh, Ella. 2. félidő: Antal B. – Földes, Kwoon, Hadaró, Böle – Albert, Tzedy, Luka, Acassio – Thiam, A. Alves. Edző: Selymes Tibor
Gólszerzők: Alves (47.), Acassio (64.)
Kiállítva: Okuka (59.)

Szombaton délután az élvonalban sereghajtó Kaposvár a másodosztályú Tatabánya otthonában lépett pályára felkészülési találkozón. A mérkőzés hatodik percben Besztercei kapott a labdát, befelé cselezett, majd kapura lőtt, de lövését könnyedén fogta Jahics. A 13. percben büntetőhöz jutott a Kaposvár: Ella cselezett a tizenhatoson belül, Juhász Dániel pedig szabálytalanul szerelte, Firtulescu tizenegyesét azonban kivédte Dombai, így maradt a 0-0. Az első játékrészben aztán csendesen csordogált a találkozó, a vendég somogyiak veszélyesebben futballoztak, de nagyobb helyzetig nem tudtak eljutni.

A második játékrész rögtön egy kaposvári góllal indult: André Alves kapott egy jó labdát Tzedy-től, amit a kimozduló kapus felett emelt a kapu közepébe (0-1).

Az 59. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, Juhász és Okuka balhéztak össze, utóbbit az öltözőbe küldte a játékvezető. A Kaposvárt azonban olyannyira nem zavarta a kiállítás, hogy öt perccel később növelni tudta előnyét: Alves csípett el egy labdát a kaputól 25 méterre, jól ugratta ki Acassiót, aki higgadtan helyezett a kapuba (0-2).

A 81. percben Páles rántotta le Alvest 25 méterre a kaputól, a szabadrúgást a sértett a sorfalba bombázta. Két perccel később egy újabb pontrúgást végezhetett el a Kaposvár, de Thiam 18 méterről centikkel a kapu fölé lőtt. Négy perccel a rendes játékidő vége előtt szépíthettek volna a hazaiak, Kis kapott remek labdát, de közelről Antal Botondba bombázott, így maradt a 0-2-es végeredmény. A második játékrészben sokkal veszélyesebben játszott a Kaposvár, sorra vezette támadásait. A hazaiak előtt nem sok lehetőség adódott, viszont tisztesen helyt álltak az első osztályú csapattal szemben – írja az onlajnok.com