A Ferencváros a nemzeti ünnep miatt különleges mezben játszott a Braga elleni Európa-liga-nyolcaddöntő hazai felvonásán, a fehér felsőt a magyar zászló színei díszítették (a kezdőrúgásnál egyébként egyetlen magyar sem volt a pályán a különleges mezben, mivel csak Gróf Dávid kapus képviselte a hazai vonalat, ő pedig zöld szerelésben szerepelt).
A mezt bemutató Facebook-bejegyzésben Dibusz Dénes és Gruber Zsombor mellett a januárban igazolt, magyar–román kettős állampolgárságú Marius Corbu is látható volt a magyar zászlóval, ami Romániában kiverte a biztosítékot.
A 23 éves, székely–csángó származású Corbu még nem szerepelt a román felnőttválogatottban, ám Mircea Lucescu szövetségi kapitány meghívta a Törökország elleni vb-pótselejtezőre készülő csapat bő keretébe. Éppen ezért lett nagy felháborodás – amit a Csakfoci szúrt ki – a magyar zászlós képekből, a ProSport nevű lap például érthetetlennek nevezte a tettét, és úgy fogalmazott, hogy a játékos a magyar történelem egyik legfontosabb ünnepéhez kapcsolódó kampány arca lett.
A lap felidézi Corbu korábbi nyilatkozatait is, amikor a játékos elismerte, hogy szívesen játszott volna a magyar válogatottban, és éppen ezért tartja szerencsétlennek, hogy a nagy rivális színeibe burkolózott most, amikor a román válogatott ajtaja is nyitva áll előtte.
A Golazo nevű oldalon megjelent publicisztikájában Cristian Geambasu úgy fogalmazott, számára óriási bakinak tűnik Corbu gesztusa.
Nem teszel ilyet, ha tudod, milyen világban élsz. Ahhoz viszont, hogy tudd, milyen világban élsz, tájékozottnak kell lenned. Olvasnod kellene ezt-azt, vagy legalább figyelned kellett volna a történelemórákon.
Ám a szabályt erősítő kivételektől eltekintve a román úri focista – hívják bárhogy is – gőgösen mutogatja a tudatlanságát. (…) És ekkor te, a román válogatottba – még ha csak a bő keretbe is – behívott román focista, átszellemült arccal pózolsz, válladon a magyar trikolórral”.
Corbu eddig négy bajnokin és egy Magyar Kupa-meccsen, összesen 169 percnyi játéklehetőséget kapott a Fradiban, gól és gólpassz még nem került a neve mellé.