Magyar foci

„Ha rekordokat akarok dönteni, ahhoz kell még legalább egy év” – Böde Dániel hamarosan leül egyeztetni a paksi vezetőkkel

Purger Tamás / MTI
Purger Tamás / MTI
A téli szünet alatt is folyamatosan futballozott, de úgy érzi a teremtornákkal sikerült feltöltődnie – Böde Dániel bízik a sérülésmentes alapozásban, és abban, hogy a Paksi FC minél jobban szerepel a bajnokságban.

A paksiak 39 éves, kétszeres gólkirálya az M4 Sportnak elmondta, a téli szünetben három teremtornán tartotta formában magát, szerzett egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet, kétszer pedig ő lett a viadal legeredményesebbje.

„2025 csodálatos év volt, szerintem nem csak magam, hanem az egész csapat nevében mondhatom ezt. Óriási pozitívum, hogy a kupában sikerült megvédeni a címünket, a bajnokságban ott voltunk a dobogón, ráadásul most is ott vagyok az új év kezdetén, a kupában is állunk. Bízom benne, hogy a 2026-os év is ugyanilyen sikeres lesz” – fogalmazott.

Hozzátette, sikerült feltöltődnie a téli szünetben, most már csak egy sérülésmentes alapozás kellene.

Eddig 520 magyar bajnokin lépett pályára, ezzel az örökranglista negyedik helyén áll Végh Zoltán, Kuttor Attila és Illés Béla mögött.

Ha rekordokat akarok dönteni ilyen téren, ahhoz kell még legalább egy év. Mindig csak egy évben gondolkodunk, tavasszal majd leülünk Haraszti Zsolt sportigazgatóval, és megbeszéljük, hogyan tovább

– mondta.

Az NB I a január 24-25-i hétvégén folytatódik, a Paks a Puskás Akadémia ellen lép pályára idegenben.

Kapcsolódó
Böde a Bognár-Kubatov üzengetésről: Amikor Gyuri mond valamit, a sajtósunkat szoktam nézni, hogy fogja a fejét már megint
Nincs elragadtatva a fiatal focisták mentalitásától, a válogatottról pedig azt mondta, nem számít meghívóra, de ha hívják, megy.
Olvasói sztorik