Magyar foci

Szoboszlai Dominik a kupagyőztes Szappanos Pétert fényezte

Hegedüs Róbert / MTI
Hegedüs Róbert / MTI

A Paks megvédte címét a labdarúgó Magyar Kupában, mivel a szerdai fináléban 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a Ferencvárost.

A tizenegyesek hőse egyértelműen Szappanos Péter volt, aki már az első büntetőt védte. Ezt Alexandar Pesic lőtt, méghozzá a kapu közepébe, de a paksiak játékosa nem vetődött el, így aztán védeni tudott.

A tizenegyeseknél már lutri volt, ki jön ki győztesen. Azt már két napja bemondtam, hogy Pesic lövésénél középen fogok maradni

mondta a finálét követően Szappanos, aki később még egy tizenegyest hárítva nyerte meg a meccset csapatának.

Válogatottbeli csapattársa, Szoboszlai Dominik is alighanem erre az első védésre utalhatott, amikor Instagram-oldalán megosztott egy képet a paksi kapusról, de csak ennyit írt mellé: Nem ismertek. A Nemzetek Ligájában ugyanis panenkázva értékesített egy tizenegyest a németek ellen, az eset után pedig elmesélte, hogy Szappanossal gyakorolták a büntetőket. Vélhetően arra utalt a megjegyzésével, hogy nem nagyon éri meg középre lőni a Paks kapusa ellen a tizenegyeseket.

Szoboszlaiék egyébként Dubajba utaztak a Liverpool csapatával, hogy elbúcsúzzanak a távozását bejelentő Trent Alexander-Arnoldtól, de eközben is időt szakított a válogatott csapatkapitánya arra, hogy megnézze a kupadöntőt.

Magyar Kupa-győzelmének hála az Európa Liga-selejtezőkben indul majd a Paks, az NB I második és negyedik helyezettjének marad a Konferencia Liga.

Kapcsolódó
Kubatov: Nem megbántva a Paksot, de antifutballt játszik, és erre nem találtuk a megoldást
A Fradi elnöke szerint lehet, két csapatot kellene építeniük, egyiket a nemzetközi porondon, a másikat idehaza használnák.
Olvasói sztorik