Magyar foci

Magyar Kupa-döntő: a lassú beléptetés miatt háborogtak a drukkerek, reagált az MLSZ

Ha a mutatott játék miatt nem, az izgalmak miatt emlékezetes volt a Magyar Kupa 2025-ös döntője: a Paks tizenegyesekkel győzte le a Ferencvárost és védte meg a címét. A Puskás Arénában rendezett mérkőzésen 54 ezer 762 néző volt kint a helyszínen, a beléptetés azonban finoman szólva sem volt zökkenőmentes, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) Facebook-bejegyzései alatt is több kritikus megjegyzés volt ezzel kapcsolatban, amiket inkább most nem idéznénk, de többen is 40 perc körüli várakozás után sem jutottak még be. A meccsre kilátogató kollégáink is arról számoltak be, hogy nagy sorok voltak a beléptető kapuknál, így volt, aki csak a paksiak vezető gólja előtt nem sokkal ért be a stadionba – amely már az első félidő legvégén, a ráadás első percében esett.

Kollégánk fotói már a meccs kezdete után, az első félidő alatt készültek.

Megkerestük az MLSZ-t, hogy miért lehetett a megszokottnál is lassabban bejutni a stadionba. A szövetségtől azt a választ kaptuk, hogy a forgóvillák adatai alapján a 17 órás kapunyitástól a beléptetés folyamatos és zökkenőmentes, a kapuk terhelése alacsony volt.

„A stadion első alkalommal telt meg Magyar Kupa-döntő alkalmából. Azok a szurkolók, akik közvetlenül a mérkőzés kezdete előtt néhány perccel érkeztek meg, tapasztalhattak torlódást a kapuknál. A mérkőzés kezdete előtt negyedórával még csak a jeggyel rendelkező nézőknek alig több mint fele (33 ezer) foglalta el a helyét a nézőtéren.

A budapesti csúcsforgalom, illetve ez a tény idézte elő azt a helyzetet, hogy a szurkolók kisebb része nem jutott be a stadionba a kezdő sípszóig.

A kapuknál a helyzet mintegy negyedórával a kezdés után az első félidő folyamán megnyugtatóan helyreállt: mindenki elfoglalta a helyét. A kellemetlenségért ezzel együtt elnézést kérünk” – válaszolta az MLSZ.

Kapcsolódó
Kubatov: Nem megbántva a Paksot, de antifutballt játszik, és erre nem találtuk a megoldást
A Fradi elnöke szerint lehet, két csapatot kellene építeniük, egyiket a nemzetközi porondon, a másikat idehaza használnák.
Olvasói sztorik