HIRDETÉS
Magyar foci

Tudta, hogy Ronaldo is játszott Debrecenben?

RUBRA WAKOLBINGER / APA / APA-PictureDesk via AFP
Sabin Ilie, még a Steaua színeiben 1999 szeptemberében
RUBRA WAKOLBINGER / APA / APA-PictureDesk via AFP
Sabin Ilie, még a Steaua színeiben 1999 szeptemberében
Akadt egy játékos a Debreceni VSC történetében, aki mindössze fél évet töltött a klubnál, a Nemzeti Sport olvasói mégis az év legjobb magyarországi idegenlégiósának választották.

Sabin Ilie 2003 év elején érkezett kölcsönbe a hajdúságiakhoz, a nyitó mérkőzésén máris betalált a Ferencváros ellen, összesen 10 meccsen hatszor volt eredményes, így segítve csapatát bajnoki bronzéremhez.

A román játékos most az iAM Stucan podcast meghívottjaként beszélt a debreceni korszakáról, szúrta ki a Csakfoci.hu portál.

„27 éves voltam, amikor Magyarországra kerültem. Abban az időben az FC Nationalnak anyagi gondjai voltak. És megtudtam, hogy a Debrecen akar engem. Mesés fizetést adtak nekem 3 hónapra” – nyilatkozta.

Emlékszem, hogy nagyjából egy hónapot töltöttem el a magyar edzőjükkel, sokat dolgozott Portugáliában. Akkor azt mondta, hogy úgy nézek ki, mint a brazil Ronaldo. Mozgásban, az erőben és a gyorsaságban. Mi lett volna akkor, ha 100%-os állapotban lettem volna?

– emlékezett vissza a csapatot irányít Szentes Lázárra.

Elárulta, hogy a szerződésében volt egy záradék, amelynek értelmében, ha lehetősége van visszamenni Romániába, egy kisebb összegért el kell, hogy engedjék.

A Nemzeti Sport a 2003. július 22-i számában azt írta, nagyon közel állt ahhoz, hogy a Fradiban folytassa.

„A klub vezetői órákon át egyeztettek Szima Gáborral, a DVSC tulajdonosával Sabin Ilie átigazolásáról. A román csatár kellene a Fradinak, s a két futballcég meg is egyezett egymással, ám Ilic nem fogadta el a Ferencváros ajánlatát” – írta a sportnapilap.

Ilie – aki addigra már megjárta többek között a Steauát, a Fenerbahcét, a Valeciát és az Energie Cottbust – végül a Rapid Bucurestihez szerződött, majd néhány kínai csapatban is megfordult, és 2008-ban vonult vissza.

Olvasói sztorik