„Nem mondom, hogy nem igazságos a döntetlen, de így igen fájó”

Varga Jennifer / 24.hu
A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott pénteken a holland csapattal a Nemzetek Ligája harmadik fordulójában, bravúros pontszerzésével pedig feljött a csoport harmadik helyére. Marco Rossi elégedett a teljesítménnyel, de arra figyelmeztetett, hogy a bosnyákok elleni csata lesz a kulcs, Szoboszlai Dominik szerint a csapat megmutatta, hogy képes egymásért küzdeni.

„A mentalitással elégedett vagyunk, játékosaim minden labdáért mentek. Védekezőbb felállás mellett döntöttünk, egy ilyen csapat ellen muszáj így játszani. Nem szeretek ennyire védekezni, de ez egy jó stratégia, a játékosok meg is mutatták, hogy ez működhet” – nyilatkozta a mérkőzést követően Marco Rossi az M4 Sport kamerája előtt.

Varga Jennifer / 24.hu Marco Rossi már Boszniára készül

„Örülök, elégedett vagyok a srácok teljesítményével. Azt kértem, hogy emelt fővel menjenek fel a pályára és úgy is jöjjenek le. Persze, mindenki szeretne úgy játszani, mint a világ legjobb csapatai, nagyon értékelem a spanyolok, a hollandok, a németek stílusát, de ez csak topjátékosokkal lehet megvalósítani. Mi tudunk harcolni és futni, van egy-két jó, és egy csúcsjátékosunk.

A Bosznia elleni kulcsmeccs lesz, ott nem kaphatunk ki. De nem védekezhetünk így, többet kell nyújtanunk.

A gólszerző Sallai Roland azt emelte ki, hogy ez igazi csapatmunka volt.

„A mérkőzés előtt aláírtuk volna a döntetlent. Nagy melót tettünk bele, visszatértünk arra az útra, amelyen sikeresek voltunk. Tudtuk, hogy nem lesz túl sok helyzetünk, abból a pár lehetőségből kellett betalálnunk. Szerencsére egy gólt sikerült szerezni, ami egy pontra elég volt, erre mindenki büszke lehet.”

Varga Jennifer / 24.hu Szoboszlai Dominik és Sallai Roland gólöröme

Szoboszlai Dominik úgy fogalmazott, hogy az volt a lényeg, a külső szemlélő is lássa, hogy visszajött a harci szellem.

„A többieknek előzetesen mondtam az öltözőben, hogy minőségbeli különbség előfordulhat, de akaratbeli különbség csak a mi javunkra lehet. Megmutattuk, képesek vagyunk egymásért küzdeni.

Hitünk és önbizalmunk mindig is volt, bár lehet, kicsit leépítettük magunkat. De amit leépítünk, azt vissza is lehet építeni. A bosnyákok ellen így kell folytatnunk.

Dibusz Dénes elárulta, hogy a meccsterv egy védekező alaptaktikára épült, hogy lezárják le a pálya közepét.

„Ez az első félidőben teljesen jól ült, volt pár szituáció, amikor odaértünk a kapujuk elé, akadt pár szöglet, pár szabadrúgás. Nagy volt a nyomás, előttünk is alakultak ki komoly helyzetek, de mindig volt egy becsúszó láb, vagy kis szerencse, amikor a kapu mellé fejelték a labdát.

Nem mondom, hogy nem igazságos a döntetlen, de közel álltunk a győzelemhez, így igen fájó.