Böde beállásával minden megváltozott, Csehországban ikszelt a Paks

Vasvári Tamás / MTI
Böde Dániel beállásával egyből megváltozott a játék képe
Hátrányból ugyan fordított, végül 2-2-es döntetlent ért el a Paksi FC labdarúgócsapata a cseh Mlada Boleslav otthonában a Konferencia Liga playoffjának első mérkőzésén. A csata hőse a csereként beállt Böde Dániel volt, aki gólja mellett kiosztott egy gólpasszt is.

Bognár György csapata a második félidő közepén Kinyik Ákos öngóljával ugyan hátrányba került (1-0), de a 37 éves Böde Dániel – pályára lépését követően mindössze két perccel – a 80. percben egyenlített (1-1), a 85. percben pedig gyönyörű gólpasszt adott Papp Kristófnak (1-2).

A jelzett hétperces ráadásra érezhetően magasabb fokozatra kapcsolt a hazai csapat, Lenzsér a 96. percben megkapta a második sárga lapját, a kiállítást követően pedig a megítélt szabadrúgást Ladra 17 méterről védhetetlenül lőtte a kapuba, a labda a felső lécről vágódott a hálóba (2-2).

A párharc győztese bejut a harmadik számú európai kupasorozat főtáblájára. A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Magyarországon.

Konferencia Liga selejtező, 4. forduló (playoff), első mérkőzés

Mlada Boleslav (cseh) – Paksi FC 2-2 (0-0)
Mladá Boleslav
v.: Goga Kikacheishvili (georgiai)
Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Král, Králik, Fulnek – Sakala, Matejovsky – Masek (Pulkrab, 83.), Marecek (Langhamer, 59.), Kusej (Jawo, 83.) – Ladra
Paksi FC: Simon – Ötvös, Kinyik, Lenzsér – Kovács (Vas, 94.), Windecker, Vécsei (Balogh B., 78.), Papp, Osváth – Haraszti (Böde, 78.) – Zimonyi (Tóth B., a szünetben, Silye, 98.)
gól: Kinyik (65., öngól), Ladra (90+7.), illetve Böde (80.), Papp (85.)
sárga lap: Lenzsér (5., 96.), Papp (39.), Windecker (64.)
piros lap: Lenzsér (96.)