Élő Magyar foci

Nem bírt bosnyák ellenfelével a Fradi az EL-playoff hazai meccsén

Varga Jennifer / 24.hu
Gól nélküli döntetlent játszott a Ferencváros labdarúgócsapata a bosnyák Borac Banja Luka ellen az Európa Liga-selejtező playoffjának budapesti mérkőzésén.

Bár előzetesen arra lehetett számítani, hogy a Fradi nagyobb rohamokkal indít, a Borac Banja Luka pedig visszahúzódik, és a kontrákra épít, igazából egyik sem vált valóra.

A hazaiak néhány szöglettel próbáltak veszélyeztetni, de az első komoly helyzetre a 26. percig kellett várni, amikor Abu Fani job oldali szögletét Knoester fejelte közelről kapura, de a vendégkapus nagy bravúrral védett.

A hajrára kicsit megélénkült a játék, előbb a 44. percben Savic távoli lövését védte Dibusz, majd a ráadásban Varga Barnabás két rossz fejes után lábbal már életveszélyesnek bizonyult, jobb alsó sarokra tartó lövését azonban Manojlovic bravúrral szögletre tolta.

A második félidő elején hasonló helyzetben kellett mentenie a Borac kapusának, ezúttal Ben Romdan a bal alsó sarkot célozta meg, de Manoljovic ismét résen volt.

Érezte Pascal Jansen, hogy változtatni kell, tíz percen belül négyet is cserélt, hogy kicsit felpörgesse a játékot – helyzetet azonban egy régi motoros, Zachariassen hagyott ki, aki centikkel lőtt a jobb sarok mellé.

A ráadásban még Kady fejesét óriási bravúrral védte Manoljovic, maradt a 0-0, a közönség füttykoncerttel jutalmazta a hazaiakat.