A Kisvárda hat gólt rámolt be a Czvitkoviccsal felálló BLSZ I-es csapatnak a kupában

Illyés Tibor / MTI

A Kisvárda 6-0-ra győzött a negyedosztályú Unione ellen a Mol Magyar Kupa 4. fordulójában.

Két korábbi NB I-es játékossal, köztük a tízszeres magyar válogatott Czvitkovics Péterrel állt fel a Budapest-bajnokság első osztályában az 5. helyen tanyázó Unione, amely nem tudta kihúzni az első negyedórát kapott gól nélkül, Nikolov lövése egy védőn megpattant, majd a kapufa segítségével került a hálóba, írta a Kisvárda oldala.

Az első félóra végén jött a második kisvárdai gól: Markowski sarkazása egy hazai védőről, Koplányiról Vida elé pattant, ő pedig nem hibázott 12 méterről.

A szünet előtt a két gólszerző összehozta a harmadik találatot is, Nikolov előkészítése után Vida duplázott.

A korábban Hollandiában, Lengyelországban, valamint a DAC-nál is légióskodó Vida az 53. percben egy kipattanót is gólra váltott, amivel összejött neki a mesterhármas.

Ugyan a második félidőben két rutinos, korábban az élvonalban szintén sok nagy csatát megélt játékos, Melczer Vilmos és Kulcsár Tamás is beszállt a hazai csapatba, a hajrában további két gólt rámolt be az NB I-es ellenfél, mindkettőnél Czékus volt az előkészítő, és Melnik, illetve Camaj a befejező.

Az NB II-ben második, azaz feljutóhelyen álló Nyíregyháza Géresi góljával jutott tovább az NB III-as Dunaföldvár ellen, míg az MTK 4-0-val ejtette ki azt az ESMTK-t, amely az előző körben kicsapta a Fehérvárt.

Az élvonalbeli csapatok közül továbbment az Újpest, a DVTK és a címvédő ZTE is, és bekerült a legjobb 16 közé egy megyei első osztályú csapat is: a Mezőörs 1-1-es eredmény után tizenegyesekkel búcsúztatta az NB III-as Kaposvárt.

Magyar Kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért):

HR-Rent Kozármisleny (NB II) – Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 4-2 (1-0)
Opus Tigáz Tatabánya (NB III) – Újpest FC 0-2 (0-0)
Vasas FC (NB II) – Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (0-0)
Tiszakécskei LC (NB II) – FC Ajka (NB II) 1-0 (1-0)
BFC Siófok (NB II) – Diósgyőri VTK 1-3 (0-2)
Szombathelyi Haladás (NB II) – Zalaegerszeg 1-2 (1-2)
Unione FC (Budapest I.) – Kisvárda Master Good 0-6 (0-3)
FC Dunaföldvár (NB III) – Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 0-1 (0-0)
ESMTK (NB III) – MTK Budapest 0-4 (0-2)
Mezőörs KSE (megyei I.) – Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) – 11-esekkel 5-3
Szentlőrinc SE (NB III) – Kelen SC (NB III) 3-0 (0-0)
VLS Veszprém (NB III) – Budafoki MTE (NB II) 3-2 (0-1)