A DVTK edzője meggyanúsította Bognár Tamás játékvezetőt

Szombaton a Fehérvár-Diósgyőr bajnokiról írt beszámolónkat azzal a címmel foglaltuk össze, hogy amíg a Fehérvár a gólokat lőtte, a Diósgyőr csak a piros lapokat gyűjtötte. Nem csoda, hiszen az NB I 11. fordulójában úgy győztek 4-0-ra a hazaiak, hogy az első félidei 2-0 után a DVTK-ból előbb a félidőben csereként beállt Farkas gyűjtött be két sárgát 24 perc alatt, míg Szatmári a 86. percben kapta meg a második sárgáját Bognár Tamás játékvezetőtől.

Szergej Kuznyecov edző elég feldúltan nyilatkozott a mérkőzést követő kötelező sajtótájékoztatón.

A sportal.hu idézte a diósgyőri mestert, aki szerint az első kiállítás előtt helyzeteket dolgozott ki a csapata, a statisztikák szerint is sokkal több kapura lövésük volt, sőt, még emberhátrányban is vállalták a támadófutballt, holott megtehették volna, hogy betolják a buszt, hátha kontrából sikerül betalálniuk. De a lényege nem is ez volt a mondandójának, hanem az:

Szünetben Gera Dánielt a sárga lapja miatt cseréltem le, mert úgy vettem észre, a játékvezető várja a lehetőséget, hogy piros lapot adhasson. Úgy látszik ez szokás Fehérváron, hogy az ellenfél két piros lapot kap, ez történt nem régen az MTK-val is.

Kuznyecov  elárulta azt is, Farkas Dánielt éppen Gera Dániel helyett küldte pályára, és felhívta a figyelmét arra, hogy vigyázzon, mégsem sikerült elkerülnie a pirosat.

Mondjuk csodálkoznánk, ha neki sikerülne, ha

ezért a nyilatkozatért az edző nem jutna játékosai sorsára, mert a gyakorlat azt mutatja, neki is kinéz egy-két meccses eltiltás a kispadtól.

A Diósgyőr sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a fehérvár ellen – Ferencváros (2-1), Újpest (2-0) –, de a remek rajtjának köszönhetően így is a 6. a tabellán.