Óriási meccset nyert és előzött az Újpest

Illyés Tibor / MTI
Aahogy várni lehetett, nagyon parázs mérkőzést vívott egymással az Újpest és a Diósgyőr a labdarúgó NB I 9. fordulójának rangadóján. A hazaiak végül megérdemelten győztek 2-0-ra és megelőzték riválisukat a tabellán.

Az Újpest az első félidőben is jobban játszott, néhány lövés és helyzet mellett a 26. percben hagyta ki a legnagyobb helyzetet, amikor Tajti 15 méterről a bal kapufát találta telibe. Hasonlóval válaszolt a DVTK is, igaz, a 40. percben Vallejo lesről bombázott a kapufára.

A második félidőt jobban kezdte az Újpest, a 48. percben Tajti ismét a kapufát döngette meg, majd a három perc múlva az ő szögletére jól érkezett Onovo és közelről nem hibázott (1-0).

A 66. percben aztán eldőlt a meccs, Kiss kiugratását követően Ambrose 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0)

A hajrában Banai kapus még bemutatott pár bravúrt, és végül kapott gól nélkül hozta le a mérkőzést.

NB I, 9. forduló

Újpest FC – Diósgyőri VTK 2-0 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 7188 néző
v.: Karakó
Újpest: Banai – Kosanovic, Fehér (Tamás, a szünetben), Hall, Pauljevic – Mörschel (Jürgens, 93.), Onovo, Tajti – Kiss (Mack, 76.), Ambrose (Simon K., 76.), Csoboth (Ganea, 79.)
Diósgyőr: Sentic – Gera, Szatmári, Csorbadzsijszkij, Stephen – Holdampf (Klimovics, 63.), Vallejo – Pernambuco (Jurek, 77.), Pozeg Vancas (Bényei, 86.), Lukács (Acolatse, 63.) – Jurina (Obounet, 77.)
gól: Onovo (51.), Ambrose (66.)
sárga lap: Banai (80.), Pauljevic (82.), illetve Gera (62.)