80 perc után a cserejátékosa támasztotta fel az Újpestet

Az Újpest emberelőnyben, a hajrában két szöglet után fordítva nyert 2-1-re a Debrecen otthonában a labdarúgó NB I nyolcadik fordulójában. A lila-fehérek először győztek idegenben a szezonban.

Eseménydúsan kezdődött a találkozó, a lila-fehérek sérülés miatt már a 17. másodpercben elveszítették házi gólkirályukat, Ljujicot, tíz perccel később viszont emberelőnybe kerültek, mivel a játékvezető kiállította az utolsó emberként szabálytalankodó Lagatort.

A folytatásban a játék képén egyáltalán nem tükröződött, hogy a fővárosiak eggyel többen lennének, Megyeri kapusnak csak a fordulást követően kellett bemutatnia az első nagy védést.

Az emberhátrányban lévő Debrecen majdnem előnybe került, egy óriási újpesti védelmi hibát Bódi használhatott volna ki, de lövés helyett passzolt, amibe viszont hiba csúszott. A hazaiak bátor játéka a 74. percben kifizetődött, az előretörő jobbhátvéd, Kusnyír lépett ki és belőtte a labdát a rövid sarokba (1-0).

A kapott gól után felébredt az Újpest, és egy szögletet követően a 80. percben a csereként beállt Mörschel fejesével egyenlített (1-1). De a dominikai légiós nem állt le, a 88. percben ismét eredményes volt, eldöntve ezzel a három pont sorsát (1-2)

NB I, 8. forduló

Debreceni VSC – Újpest FC 1-2 (0-0)
Debrecen, 6645 néző
v.: Bogár
Debrecen: Megyeri – Kusnyír, Ojediran, Romancsuk, Ferenczi – Lagator, Loncar – Bódi (Domingues, 62.), Dzsudzsák (Bárány, 72.), Kizridisz (Bévárdi, 72.) – Szécsi
Újpest: Banai – L. Kastrati, Fehér, Hall, Pauljevic – Jürgens (Ambrose, a szünetben), Onovo – Kiss T. (Ganea, 77.), Tajti, Csoboth (Simon K., 60.) – Ljujic (Mack, 3., Mörschel, 60.)
gól: Kusnyír (74.), illetve Mörschel (80., 88.)
sárga lap: Ferenczi (21.), Kizridisz (45+1.), Dzsudzsák (84.), illetve Mack (53.), Ganea (92.)
piros lap: Lagator (13.)