Böde jókor térdelt, hátrányról fordított a Paks

Lakatos Péter / MTI
A Paks hátrányból fordítva 2-1-re nyert a vendég Mezőkövesd ellen szombaton a labdarúgó NB I nyolcadik fordulójában és sorozatban negyedik győzelmét aratta a bajnokságban.

Lendületesen kezdett a Paks, ám gólt a vendégek szereztek: Lenzsér bizonytalanságát kihasználva Vajda lecsapott a labdára és átemelte a kilépő Szappanos fölött (0-1).

Nem sokkal később egyenlíthetett volna a hazai csapat, de Skribek a kapufára bombázta a szabadrúgását.

Hármat cserélt a második félidőre a Paks, és ez bejött, a fokozódó nyomást a 62. percben sikerült kihasználni, amikor két lövés és két kipattanó után Böde térddel vette be Piscitelli kapuját (1-1).

A 84. percben aztán Papp megcsúsztatta a labdát egy szögletet követően, Windecker pedig a rövid saroknál, közelről nem hibázott (2-1).

NB I, 8. forduló

Paksi FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (0-1)
Paks, 1834 néző
v: Derdák
Paks: Szappanos – Lenzsér (Szélpál, 81.), Kinyik, Szabó J. – Kovács K. (Silye, a szünetben), Papp, Windecker, Mezei (Haraszti, 55.), Osváth – Skribek (Könyves, a szünetben), Beke (Böde, a szünetben)
Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Pillár, Lukic, Beriasvili (Szalai J., 87.), Nahirnij – Cseke (Gomis, 73.), Brtan (Ugrai, 86.), Vajda S. (Nagy G., 76.) – Da. Babunski (Cseri, 73.) – Drazic
gól: Böde (62.), Windecker (84.), illetve Vajda (32.)
sárga lap: Kinyik (38.), Könyves (58.), illetve Beriasvili (36.)