Két vereség után kiszakadt a gólzsák a Vasasnál az NB II-ben

Vasasfc.hu
Vasasfc.hu

Az első két fordulóban győztes csapatok közül egyedüliként a Győr tudott nyerni vasárnap este a labdarúgó Merkantil Bank Liga harmadik fordulójában.

A zöld-fehérek Csákváron szerepeltek és az első félidőben vezetéshez jutottak, majd a fordulás után gyorsan megduplázták előnyüket. A hazaiak ugyan még a félidő közepén szépítettek, de újabb gólt nem tudtak szerezni.

A fordulót szintén hat ponttal kezdő Szeged és Pécs egyaránt egy ponttal zárta vasárnapi meccsét, előbbi Ajkán, utóbbi Kazincbarcikán ért el gól nélküli döntetlent. A Budafok is először veszített pontot, a tavasszal kupadöntőt játszó csapat a Gyirmót vendégeként végzett 1-1-re.

Szintén megőrizte veretlenségét a Nyíregyháza, amely Balmazújvárosban fogadta az élvonalból kiesett Budapest Honvédot, és bár az egész meccsen fölényben futballozott, a győztes találatot nem tudta megszerezni, mivel a kispestiek kapusa, Dúzs Gellért remekül védett.

A Soroksár három kör után még szintén nem kapott ki, ezúttal az újonc BVSC-Zugló otthonában nyert 2-1-re.

Az élvonalból kiesett Vasas két vereséggel kezdte az idényt, vasárnap azonban némileg kárpótolta szurkolóit: hazai pályán 5-1-re kiütötte a sereghajtó Mosonmagyaróvárt.

Merkantil Bank Liga NB II, 3. forduló:

HR-Rent Kozármisleny – Szombathelyi Haladás 2-0 (0-0)
gól: Vajda (59.), Kozics B. (62., 11-esből)

Aqvital FC Csákvár – ETO FC Győr 1-2 (0-1)
gól: Babós (62.), illetve Lacza (42.), Szépe (53.)

FC Ajka – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0

Vasas FC – Credobus Mosonmagyaróvár 5-1 (3-0)
gól: Sztojka (13.), Litauszki (19., 31.), Holender (63.), Novothny (85.), illetve Czingráber (65.)

Kolorcity Kazincbarcika SC – Pécsi MFC 0-0

BFC Siófok – Tiszakécskei LC 1-1 (0-1)
gól: Vékony (68.), illetve Torvund (45.)

Nyíregyháza Spartacus FC-  Budapest Honvéd 0-0

BVSC-Zugló – Soroksár SC 1-2 (0-0)
gól: Mitrovic (72.), illetve Sipos (62.), Hajdú (78.)

Gyirmót FC Győr – Budafoki MTE 1-1 (0-0)
gól: Soltész (51.), illetve Kalmár O. (58.)

Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 9 pont, 2. Budafoki MTE 7 (4-1), 3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 7 (5-3), 4. Soroksár SC 7 (4-2), 5. Pécsi MFC 7 (2-0)