Idegenben is nyert, kettős győzelemmel ment tovább a Fradi

Szigetváry Zsolt / MTI
Egy hete hazai pályán sima, 4-0-s győzelmet aratott a Ferencváros a Shamrock Rovers ellen a Konferencia Liga-selejtező 2. fordulójában, így a visszavágó nem okozhatott gondot.

Nem is történt meglepetés, ugyan az írek megnyomták a mérkőzés elejét, de vagy Dibusz védett bravúrral, vagy Gannon kísérleténél a kapufa hárított.

A 28. percben Traoré beadását követően szintén a kapufa mentett, három perc múlva azonban már az sem állhatott a Fradi-gól útjába: Varga lekészített labdáját Zachariassen juttatta a hálóba, bár két védő lába is kellett ehhez (0-1).

A második félidőben még Owusu is eltalálta a lécet, a 2-0-s végeredményt pedig Samy Mmaee állította be, aki a 90. percben gólra váltotta Lisztes passzát.

A Ferencváros a következő körben a Hamrun Spartans együttesével játszik majd, miután a máltaiak kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel búcsúztatták a grúz Dinamo Tbiliszit.

Az első mérkőzésre a szigetországban kerül sor, a visszavágót egy héttel később a Groupama Arénában játsszák.