Csercseszov rosszul lett, kikapott a Fradi

Derencsényi István / MTI
Elszenvedte első vereségét a Ferencváros labdarúgócsapata az ausztriai edzőtábor során, a magyar bajnok az osztrák Salzburgtól kapott ki 2-1-re.

Már az előzmények sem tűntek jónak, a klub a hivatalos honlapján azt írta délután, hogy Máté Csaba meccsel majd, ugyanis Sztanyiszlav Csercseszov edző kisebb rosszulléttel bajlódik.

A Salzburg nagyszerűen kezdte a mérkőzést és nyolc perc után már kétgólos előnyben volt. Előbb az 5. percben Esiti vétett öngólt (0-1), majd a 8. percben Okoh fejese a kapufáról éppen Ratkov elé pattant, aki közelről nem hibázott (0-2).

A 38. percben Zachariassen szépített (1-2), és ugyan a második félidőben akadt néhány ferencvárosi lehetőség, Schlager kapus nagyszerűen védett.

A Fradi korábbi mérkőzései közül a Sepsi ellenit 1-0-ra megnyerte, míg a szlovén NK Rogaska (0-0) és az azeri Qarabag FK (3-3) ellen döntetlent ért el.

RB Salzburg (osztrák) – Ferencváros 2-1 (2-1)
gól: Esiti (5., öngól), Ratkov (8.), illetve Zachariassen (38.)