Zsinórban három vereséggel zárta az NB I-es idényt a Fradi

Derencsényi István / MTI

A Mezőkövesd 1-0-ra nyert saját pályáján a bajnok Ferencváros ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 33. fordulójának zárómérkőzésén, a bajnoki idény utolsó összecsapásán.

Remek időben, majdnem telt lelátók előtt játszhatott, tét nélkül a két csapat. Volt iram, akadtak helyzetek is, kecsegtetőbb lehetőségeket inkább a Ferencváros alakított ki annak ellenére, hogy több epizódszereplő kapott ezúttal lehetőséget és érződött az összeszokottság hiánya. A vezetést mégis a hazai csapat szerezte meg közvetlenül a szünet előtt: Knoester tanácstalan volt a saját 16-osa előtt, Drazic elvette tőle a labdát kapura tört, Szécsi pedig szabálytalanul állította meg őt. A büntetőt a sértett magabiztosan lőtte a bal felső sarokba.

A második félidőben a Mezőkövesd átengedte a kezdeményezést, a Ferencváros akcióiból azonban hiányzott a dinamika, ezzel együtt lett volna lehetőség az egyenlítésre.

Akadt olyan időszak, amikor a fővárosiaknál két 18 és egy 17 éves is a pályán volt.

A hazaiak is alakítottak ki helyzeteket, végül maradt az első félidő hajrájában kialakult eredmény.

A hazai csapat a szezon során kétszer legyőzte az FTC-t és egyszer döntetlent játszott vele, mostani sikerével pedig a nyolcadikról a hetedik helyre lépett előre. A bajnok kiengedett az idény végére, mivel utolsó három meccsét egyaránt elvesztette (Kecskemét ellen 0-2, Debrecen ellen 1-3 és a Kövesd ellen 0-1).

NB I, 33. forduló:

Mezőkövesd Zsóry FC – Ferencvárosi TC 1-0 (1-0)
Mezőkövesd, 4110 néző
v.: Karakó
Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Pillár, Lukic, Filip – Brtan, Besirovic, Lehoczky (Karnyicki, 65.) – Drazic, Da. Babunski (Prudnyikov, 85.), Molnár G. (Zahary, 85.).
Ferencváros: Szécsi – Kaján (Auzqui, 79.), Knoester, Abena, Sagal – Esiti (Tóth A., 57.), Gojak – Zachariassen, Mercier (Baden, 72.), Owuso (Marquinhos, 57.), Lisztes.
gól: Drazic (45+1., 11-esből)
sárga lap: Filip (36.), Lehoczky (58.), Brtan (68.), illetve Szécsi (44.), Marquinhos (89.)

14 gólos: Drazic (Mezőkövesd)

13 gólos: Do. Babunski (DVSC), Kodro (Fehérvár), N. Lukic (Honvéd)

12 gólos: R. Mmaee (FTC)

11 gólos: Ikoba (ZTE), Traoré (FTC)

8 gólos: Besirovic (Mezőkövesd), Gouré (Újpest), Holender (Vasas), Katona B. (Kecskemét), Mesanovic (Kisvárda), Zahedi (Puskás Akadémia)