Böde a dobogóra lőtte a Paksot

M4 Sport
M4 Sport

A csereként beállt Böde Dániel góljával a Paks 2-1-re nyert a Budapest Honvéd otthonában az NB I 25. fordulójában.

Szerencsés góllal szerzett vezetést a Paks, egy védőről felpattanó labdát Papp kanalazott vissza, Hahn pedig lecsapott a lehetőségre, és a léc alá emelt.

Rögtön a gól után egyenlíthetett volna a Honvéd, de Tamás elsőre a blokkba lőtt, majd tiszta helyzetben jobbal eltörte a labdát.

A félidő végén tizenegyeshez jutott a Paks, ám a góllövőlistát vezető Varga a kapufát találta el.

A második felvonás elején gyorsan egyenlített a kispesti csapat, Kinyik számolta el magát, a nagy hibát pedig Lukic megbüntette.

1-1 után mindkét csapat próbálkozott, de sok nagy helyzet már nem volt, ám a csereként beállt Bödének annyi is elég volt, hogy hagyták befordulni a 16-oson belül, mert precízen kilőtte a jobb alsót.

A hosszabbításban még Nagy Gergely tolta ki Lukic szabadrúgását a bal felső elől, így a Paks zsinórban ötödik bajnokiját húzta be, és fellépett a dobogóra. A Honvéd pedig maradt kiesőhelyen.