Levetkőzte az átkot, végre győzött a Fehérvár

Vasvári Tamás / MTI
A MOL Fehérvár odahaza 2-1-re legyőzte a sereghajtó Vasast a labdarúgó NB I 22. fordulójának szombati mérkőzésén.

A kiesési rangadó Fehérvár-fölénnyel indult, amely a 15. percben érett góllá: egy védelmi hibát kihasználva Schön Szabolcs volt eredményes (1-0). Nem tartott sokáig a hazai vezetés, mert egy újabb védelmi megingást ezúttal a Vasas büntetett meg Urblík József révén (1-1), írta az MTI.

A fordulást követően átvette a játék irányítását a Fehérvár, a vendégek azonban magabiztosan védekeztek, őrizték az egy pontot. Ment előre a hazai csapat, de a kapu előtt többnyire rossz megoldásokat választottak a játékosok.

A kivételt Kenan Kordo jelentette, aki a 78. percben megszerezte a hazaiak győztes gólját (2-1)

A Fehérvár öt nyeretlen forduló után győzött ismét (november 13-a óta először), míg a Vasas hat forduló óta nyeretlen.