Böde Dániel visszakerült a Paks NB I-es keretébe

Czeglédi Zsolt / MTI

Azok után, hogy a Paksi FC hétfőn felmentette Waltner Róbert vezetőedzőt, és ismét Bognár Györgyöt bízta meg az NB I-es csapat irányításával, a játékoskeretben is történt változás: visszakerült a keretbe a korábbi gólkirály, Böde Dániel, aki az elmúlt hónapokban csak a harmadosztályban lépett pályára.

„Klubvezetésünk és régi új vezetőedzőnk közös döntése révén pedig Böde Dániel ismét az első osztályú gárdánkhoz tartozik” – írta honlapján a klub, azaz a 36 éves támadó tovább gyarapíthatja élvonalbeli mérkőzéseinek számát.

A 25-szörös válogatott labdarúgó – aki 2016-ban 17 találattal gólkirály volt – Waltnernél két augusztusi mérkőzésen (Vasas 2-2, Honvéd 3-3) mindössze 19 percet kapott, azóta csak a klub NB III-as csapatában játszhatott, ahol hét bajnokin ötször volt eredményes.

A Teol.hu emlékeztetett arra, hogy a 430 élvonalbeli mérkőzésen 138 gólnál járó támadót korábban Bognár György nem minden esetben a csatársorban, hanem többször a védelem közepén vetette be.