Élő Magyar foci

Nagyot küzdött a Kölnnel, de elvérzett otthon a Fehérvár

Koszticsák Szilárd / MTI
Nem sikerült a nagy bravúr, az idegenbeli 2-1-es siker után otthon 3-0-ra kikapott a Fehérvár FC labdarúgócsapata a Kölntől, így végül 4-2-es összesítéssel kiesett a Konferencia Liga-selejtező utolsó fordulójából.

A meccs két fehérvári lehetőséggel kezdődött, de ezek között a vendégeknek is volt egy veszélyes támadása. A Köln a második helyzetét már gólra váltotta, egy sarokrúgást követően Timo Hübers senkitől sem zavartatva fejelt a hazai kapuba (0-1), ezzel a németek összesítésben egyenlítettek.

Lewandowski visszatér Münchenbe – egy BL-meccs erejéig biztosan
Gulácsiék a címvédő Reallal kerültek egy csoportba.

A bekapott gól megzavarta a hazaiakat, akik teljesen átadták a kezdeményezést. Abban reménykedhetett a közönség, hogy majd a szünetben kicsit megnyugszik a csapat, de egy perc sem telt el a második félidőből, amikor ismét a németek szereztek gólt: egy szögletet követően Ellyes Szkiri bombázott a kapuba (0-2).

Nem volt mire várni, jöttek is a fehérvári cserecsatárok, és a 60. perctől a magyarok nagy nyomást helyeztek az ellenfélre, de Budu Zivzivadze ziccerét a kölni kapus bravúrral védte.

A hajrában a magából kikelve reklamáló Steffen Baumgart vezetőedző kapott néhány másodperc alatt két sárgát, így ő már csak a lelátóról láthatta, ahogy csapata Kingsley Schindler fejesével kialakítja a 3-0-s végeredményt.

Konferencia Liga-selejtező, playoff, visszavágó

MOL Fehérvár FC – 1. FC Köln (német) 0-3 (0-1)
Székesfehérvár, 10 411 néző
v.: Palabiyik (török)
Fehérvár: Kovács D. – Nego, Larsen, Stopira, Sabanov (Lednyev, 82.), Hangya (Heister, a szünetben) – Fiola, Rúben Pinto (Bumba, 63.) – Bamgboye (Kodro, 63.), Zivzivadze, Dárdai P.
Köln: Schwäbe – Schmitz (Ehizibue, 65.), Kilian, Hübers, Pedersen (Schindler, 81.) – Martel, Szkiri – Maina (Thielmann, 65.), Ljubicic (Olesen, 55.), Kainz (Hector, 65.) – Dietz
gól: Hübers (10.), Szkiri (46.), Schindler (94.)
sárga lap: Zivzivadze (65.), Heister (68.), Lednyev (87.), illetve Ljubicic (45+1.), Kilian (59.), Hector (89.)
Továbbjutott: a Köln, 4-2-es összesítéssel.

Anderlecht (belga) – Young Boys (svájci) 0-1 (0-1, 0-1, 0-1) – tizenegyesekkel: 3-1
Továbbjutott: az Anderlecht, 1-1-es összesítés után tizenegyesekkel.

Nice (francia) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2-0 (1-0, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Nice, hosszabbítás után, 2-1-es összesítéssel.

Dudelange (luxemburgi) – Lech Poznan (lengyel) 1-1 (1-0)
Továbbjutott: a Lech Poznan, 2-1-es összesítéssel.

Slovan Bratislava (szlovák) – Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-1 (0-0, 1-0, 1-1) – tizenegyesekkel: 6-5
Továbbjutott: a Slovan Bratislava, 2-2-es összesítés után tizenegyesekkel.

Antwerpen (belga) – Basaksehir (török) 1-3 (0-1)
Továbbjutott: a Basaksehir, 4-2-es összesítéssel.

Linfield (északír) – RFS (lett) 1-1 (0-0, 0-0, 1-1) – tizenegyesekkel: 2-4
Továbbjutott: az RFS, 3-3-as összesítés után tizenegyesekkel.

Gil Vicente (portugál) – AZ Alkmaar (holland) 1-2 (0-0)
Továbbjutott: az Alkmaar, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

Hajduk Split (horvát) – Villarreal (spanyol) 0-2 (0-1)
Továbbjutott: a Villarreal, kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.

Rapid Wien (osztrák) – Vaduz (liechtensteini) 0-1 (0-1)
Továbbjutott: a Vaduz, 2-1-es összesítéssel.

AIK Stockholm (svéd) – Slovacko (cseh) 0-1 (0-0)
Továbbjutott: a Slovacko, kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

FC Basel (svájci) – CSZKA Szófia (bolgár) 2-0 (0-0)
Továbbjutott: a Basel, 2-1-es összesítéssel.

CFR Cluj (román) – Maribor (szlovén) 1-0 (0-0)
Továbbjutott: a Cluj, 1-0-s összesítéssel.

Hapoel Beer-Seva (izraeli) – Universitatea Craiova (román) 1-1 (0-0, 0-0, 1-1) – tizenegyesekkel 4-3
Továbbjutott: a Hapoel Beer-Seva, 2-2-es összesítés után tizenegyesekkel.

Slavia Praha (cseh) – Raków Czestochowa (lengyel) 2-0 (0-0, 1-0, 2-0) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Slavia Praha, 3-2-es összesítéssel.

Twente (holland) – Fiorentina (olasz) 0-0
Továbbjutott: a Fiorentina, 2-1-es összesítéssel.

Viborg (dán) – West Ham United (angol) 0-3 (0-1)
Továbbjutott: a West Ham, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

Viking Stavanger (norvég) – FCSB (román) 1-3 (1-1)
Továbbjutott: az FCSB, 4-3-as összesítéssel.

Wolfsberger AC (osztrák) – Molde (norvég) 0-4 (0-2)
Továbbjutott: a Molde, 4-1-es összesítéssel.

Ballkani (koszovói) – Skupi (északmacedón) 1-0 (0-0)
Továbbjutott: a Ballkani, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.

Hamrun Spartans (máltai) – Partizan Beograd (szerb) 3-3 (1-1)
Továbbjutott: a Partizan Beograd, 7-4-es összesítéssel.

Fehérvári helyzetecske

Végre valami, egy középre fejelt labdát Dárdai bólintott kapu felé, de 10 méteres próbálkozása elment a bal kapufa mellett.

Nagy löket

Ismét Kovácsnak akadt dolga, Kainz szépen húzott balról befelé, majd a 16-os sarkától lőtt, de a magyar kapus kiöklözte a labdát.

Csak semmi kockázat

Ami meglepőnek tűnt, hogy a csapatkapitány Jonas Hector csak a kispadon kapott helyet. A Kicker azt írja, a német válogatott játékosnak a vádlijával akadtak problémái, így a szakvezetés úgy vélte, nem érdemes kockáztatni.

Újabb német fejes

Itt a harmadik német szöglet, a labda ugyan fejet talált, de Martel jócskán a léc fölé fejelt.

Kovács a helyén

A fehérváriak kapusa, Kovács egyelőre nagyon magabiztos, legalábbis a beadásokat jól húzza le.

Megszeppenve

Kicsit megfogta a gól a magyarokat, továbbra is a Köln a kezdeményezőbb.

Botlás

Egy előrevágott labdát Dárdai szépen levett, tökéletesen passzolt Zivzivadzéhez, aki belebotlott, így odalett a lehetőség.

0-1 Hübers

Ez gyors volt sajnos: egy jobb oldali szögletre Hübers érkezett pontosan (0-1).

Egy villanás itt és ott

Egyik oldalon Funsho dobta játékba Dárdait, de a centerezését mentették a védők, a másik oldalon Kainz lőtt 12 méterről a kapu fölé

Kölni lábakon a labda

Ahogy várni lehetett, a Köln próbál irányítani, a fehérváriak azonban erre számítottak, nem véletlen az ötvédős rendszer.

Elkezdődött...

Ugyan füst lengi be a pálya egyik felét, de már megy a meccs.

Így kezdenek!

Fehérvár: Kovács D. – Nego, Larsen, Stopira, Sabanov, Hangya – Bamgboye, Pinto, Fiola, Dárdai – Zivzivadze
Köln: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Hübers, Pedersen – Martel, Szkiri – Maina, Ljubicic, Kainz – Dietz

Több gól kell

Steffen Baumgart, a Köln edzője a csoportkörbe kerülést jelölte meg célként.

„Az is fontos lesz, hogy védekezésben is jól dolgozzunk, ne csak támadásban. A cél a következő fordulóba jutás, mi pedig mindent megteszünk ennek érdekében. Első lépésként egy góllal többet kell szereznünk, mint az ellenfelünk.”

Így lehet meg a siker

Michael Boris, a magyarok német edzője a szerdai sajtótájékoztatón azt mondta, szeretnék bebizonyítani, hogy újra jobbak tudnak lenni a Kölnnél.

Egységes csapatként kell majd játszanunk, mindent ennek rendelünk alá és akkor meglehet az áhított siker

– mondta.

Magyar-német tapasztalat

A bajnoki negyedik helyezettként kupainduló fehérváriak történetük során másodszor mérik össze erejüket német ellenféllel: 1976-ban az UEFA Kupa harmadik fordulójában a Magdeburg 5-1-es összesítéssel bizonyult jobbnak. A bajnoki hetedikként a nemzetközi porondra öt év után visszatérő Kölnnek sincs jó tapasztalata magyar csapattal szemben, mivel az Újpest 1983-ban kiejtette idegenben szerzett több góllal a Kupagyőztesek Európa Kupája (KEK) második körében.