Odatették magukat Benelux-légiósaink a vasárnapi fordulóban

DAVID CATRY / BELGA MAG / Belga via AFP

Nagyszerű teljesítménnyel, góllal segítette csapatát Németh András és Kerkez Milos a hétvégi fordulóban, nekik köszönhetően mind a belga Genk, mind a holland AZ győzelemmel folytatta szereplését.

A cserejátékos pazar szabadrúgásgóljával csikarta ki a győzelmet a Real
Az első labdaérintése volt a beállása után.

A belga élvonal 4. fordulójában a Genk a nyitókörben elszenvedett veresége óta sorozatban harmadszor nyert, és ezzel már a második helyen áll. A csapat ezúttal a Zulte Waregem vendégeként győzött 4-1-re úgy, hogy a 19 éves korosztályos-válogatott Németh András kezdőként 72 perc játéklehetőséget kapott, kiharcolt egy 11-est és ő szerezte csapata második gólját.

A holland élvonal 2. fordulójában betalált Kerkez Milos is, a felnőtt válogatott keretében is megfordult 18 éves védő a Sparta Rotterdam elleni mérkőzés 65. percében szerezte csapata, az AZ Alkmaar győztes találatát (3-2), majd két perccel később lecserélte edzője.